SP1 Aktualności Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10993992

-------------------------------------

 BHP
Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

alt    Do wyjątkowo udanego należało zorganizowane 7 października przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żarach spotkanie z Wiesławem Drabikiem - autorem ponad dwustu ilustrowanych książek dla dzieci. 
   W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy IIa z naszej szkoły i uczniowie z SP nr 3. Przebiegało ono w zaskakująco żywej i bardzo miłej atmosferze, miało formę gry i zabawy z autorem, który wyjątkowo łatwo nawiązał kontakt z dziećmi. Bardzo szybko zaangażował je do aktywnego udziału w spotkaniu. Recytował fragmenty swoich książek, zachęcając uczniów do odgadywania rymów. Opowiedział również, jak powstają książki, ich ilustracje i okładki oraz w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Zadawał pytania i zagadki, za których rozwiązanie nagradzał naklejkami. Nic więc dziwnego, że dzieci rwały się do odpowiedzi. Chyba żadne dziecko nie wyszło bez nagrody i rymowanki związanej z jego imieniem.
Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru i niezwykłą umiejętnością rymowania. Dzięki temu spotkanie było ciekawe, wesołe i zabawne. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w zakupionych książkach oraz wpisy do kronik.
   Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorowi, a także naszej bibliotece.
Jolanta Koch

alt
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA