SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie trzecie sobota, 18 sierpnia 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7452593
Kółko filmowe – spotkanie trzecie PDF Drukuj Email

   W piątek, 30 października 2016 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach spotkało się pięćdziesięcioro dwoje uczniów klas IV-VI, by poznać kolejny gatunek filmowy – horror. Obejrzeliśmy, za zgodą rodziców, film Lustra.
   Horror to wariant filmu grozy, też ma straszyć, lecz dotyczy spraw, które nie mają miejsca w naszym świecie. Jest więc rodzajem fantastyki wspomnianego filmu grozy. Dodatkowym novum jest drastyczność scen, które wręcz budzą obrzydzenie. Ludzie jednak wymyślili horror, by w różnorodny sposób spędzać wolny czas.
   Film Lustra, z dobrą obsadą, porusza zresztą bardzo ciekawy temat, który przewijał się przez kółko filmowe w roku szkolnym 2015/2016: prawdziwość tego świata. Na jakiej podstawie możemy twierdzić, że otaczająca nas rzeczywistość jest prawdziwa? Jak tego dowieść?
   Film bardzo podobał się zebranym, przypomnijmy, tydzień poprzedzający to spotkanie, to czas zgłaszania propozycji uczniów. Prowadzący długo nie mógł się zdecydować – w końcu wybór padł na wyższą półkę horrorów – właśnie Lustra.
   7 października kolejne spotkanie koła filmowego. Zapraszam na wyprawę po Świętego Graala…
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac