SP1 Aktualności Sukces na XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016 niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020167

-------------------------------------

 BHP


Sukces na XVI Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2016

   W sobotę, 24 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016. Na ten odbywający się co dwa lata konkurs wpłynęło 260 ekslibrisów 231 autorów z Polski a także z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Tajwanu.

   Z naszej szkoły wysłanych zostało 14 grafik ekslibrisowych wykonanych przez dzieci w wieku do 10 lat (grupa I) i dzieci od 11 - 15 lat (grupa II). Wszystkie prace znalazły się na wystawie, a wśród nich ekslibris Nicole Rudnickiej z kl. IIId zdobył wyróżnienie. Pomimo dnia wolnego od nauki (sobota) na uroczysty wernisaż przyszli zarówno aktualni uczniowie z rodzicami, jak i absolwenci naszej szkoły - gimnazjaliści.

   Tegoroczne, XVI Biennale Ekslibrisu Żary 2016 zbiegło się z 1050-tą rocznicą chrztu Polski, 500-ną rocznicą powstania pierwszego polskiego ekslibrisu w technice drzeworytu i 30-tą rocznicą od utworzenie pierwszego ekslibrisu techniką komputerową.

   Wobec tak znaczących jubileuszy sukces Nicole na tegorocznym Biennale nabiera jeszcze większego znaczenia.
Andrzej Woźniak

fot. Krzysztof Cymach
 
STOPKA