SP1 Aktualności „Sprzątanie świata - Polska" piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10995707

-------------------------------------

 BHP
„Sprzątanie świata - Polska"

   „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji "Nasza Ziemia". (źródło: strona organizatora)
   20 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, jak co roku, wzięli udział w Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło to Podaj dalej... Drugie życie odpadów. Uczniowie klas II - III sprzątali teren wokół budynku szkoły oraz miejsce przy pomniku pamięci przy ul. Szymanowskiego, a także pobliską siłownię, natomiast uczniowie klas IV - VI sprzątali okolice skateparku oraz park przy ul. Paderewskiego. Wszyscy pamiętali o segregacji odpadów.
   W związku z akcją uczniowie klas II-III wzięli udział w konkursie pod hasłem „Świat sam sobie nie da rady, segregujmy więc odpady". Był to konkurs na krótkie wierszyki i rymowanki, mówiące o sprzątaniu świata oraz segregacji odpadów. Wyróżnione wierszyki i rymowanki zawisły na tablicy w holu szkolnym.
Patrycja Dudkiewicz i Katarzyna Sygutowska

fot. Patrycja Dudkiewicz
 
STOPKA