SP1 Aktualności Koło filmowe - spotkanie pierwsze sobota, 19 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7747499
Koło filmowe - spotkanie pierwsze PDF Drukuj Email

   W piątek, 16 września 2016 r., w gab. 304b, odbyło się pierwsze spotkanie koła filmowego. Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów. Zebraliśmy się, by obejrzeć film Jamesa Camerona TERMINATOR 2. DZIEŃ SĄDU.
   Na początku uczniowie poznali cechy filmu sensacyjnego, poznali też postać słynnego aktora Arnolda Schwarzeneggera, Europejczyka, który dzięki kulturystyce zrobił wielką karierę w Hollywood i w świecie polityki. Także postać Jamesa Camerona nie jest już dzieciom obca.
   Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście grozi nam przejęcie władzy przez SI - sztuczną inteligencję? W pewnym sensie już się to dokonało - ileż godzin dziennie spędzamy przed smartfonem, tabletem i komputerem?
   Mimo świadomości, że wszystko w filmie jest fikcją i nie zdarzyło się naprawdę - obraz, zgodnie z założeniami filmu sensacyjnego - trzymał w napięciu do końca.
   Uczniowie byli zdumieni poświęceniem aktora grającego T1000, musiał on dużo trenować na bieżni przed zdjęciami, ponieważ w filmie wiele razy goni bohaterów, a aktorka odgrywająca rolę matki przywódcy ludzi w wojnie z robotami do dziś ma problemy z kostką, uległa bowiem kontuzji i nie można było czekać na wyleczenie - biegała więc z uszkodzoną kością.
   Zebrani rozumieją, że przemoc nie jest dobra, musieli jednak zobaczyć jakiś film sensacyjny, by poznać jego cechy. Dlaczego TERMINATOR? To klasyk! :-)
   W piątek, 23 września, wielki film wielkiego reżysera, kolejny klasyk, film grozy - SZCZĘKI. Zapraszam! (tylko za zgodą rodziców).
Piotr Pałac

 
fot. Piotr Pałac