SP1 Aktualności Koło filmowe - spotkanie pierwsze piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10989999

-------------------------------------

 BHP
Koło filmowe - spotkanie pierwsze

   W piątek, 16 września 2016 r., w gab. 304b, odbyło się pierwsze spotkanie koła filmowego. Wzięło w nim udział ponad 40 uczniów. Zebraliśmy się, by obejrzeć film Jamesa Camerona TERMINATOR 2. DZIEŃ SĄDU.
   Na początku uczniowie poznali cechy filmu sensacyjnego, poznali też postać słynnego aktora Arnolda Schwarzeneggera, Europejczyka, który dzięki kulturystyce zrobił wielką karierę w Hollywood i w świecie polityki. Także postać Jamesa Camerona nie jest już dzieciom obca.
   Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście grozi nam przejęcie władzy przez SI - sztuczną inteligencję? W pewnym sensie już się to dokonało - ileż godzin dziennie spędzamy przed smartfonem, tabletem i komputerem?
   Mimo świadomości, że wszystko w filmie jest fikcją i nie zdarzyło się naprawdę - obraz, zgodnie z założeniami filmu sensacyjnego - trzymał w napięciu do końca.
   Uczniowie byli zdumieni poświęceniem aktora grającego T1000, musiał on dużo trenować na bieżni przed zdjęciami, ponieważ w filmie wiele razy goni bohaterów, a aktorka odgrywająca rolę matki przywódcy ludzi w wojnie z robotami do dziś ma problemy z kostką, uległa bowiem kontuzji i nie można było czekać na wyleczenie - biegała więc z uszkodzoną kością.
   Zebrani rozumieją, że przemoc nie jest dobra, musieli jednak zobaczyć jakiś film sensacyjny, by poznać jego cechy. Dlaczego TERMINATOR? To klasyk! :-)
   W piątek, 23 września, wielki film wielkiego reżysera, kolejny klasyk, film grozy - SZCZĘKI. Zapraszam! (tylko za zgodą rodziców).
Piotr Pałac

 
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA