SP1 Aktualności Spotkanie klas 3a, 3d i 3e z p. st. sierż. Piotrem Dudkiewiczem niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750521
Spotkanie klas 3a, 3d i 3e z p. st. sierż. Piotrem Dudkiewiczem PDF Drukuj Email

   Dnia 2.września 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach obchodzono Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej. Z tej okazji klasy 3a, 3d i 3e odwiedził wyjątkowy gość, pan st. sierż. Piotr Dudkiewicz, żołnierz wojska polskiego, który jest współczesnym weteranem. Opowiedział uczniom o pracy i wyposażeniu wojska, zapoznał dzieci z historią tego dnia, a także wydarzeniami pierwszego września, wytłumaczył, kim jest weteran i kombatant. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm wojskowy i maskę przeciwgazową. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu, za którą dzieci podziękowały gościowi pamiątkowym dyplomem i brawami.
Patrycja Dudkiewicz, Małgorzata Łukowska, Wioletta Mutwil

fot. Piotr Pałac i Patrycja Dudkiewicz