SP1 Aktualności LKL Lubuski Konkurs Literacki niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750516
LKL Lubuski Konkurs Literacki PDF Drukuj Email

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lubuskim Konkursie Literackim pod hasłem „Strach, który nie straszy’’ organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych pisali opowiadania pod hasłem „Strachy na lachy’’.

   Wielki sukces odniosła uczennica naszej szkoły, Anna Drapała, która zajęła II miejsce w Lubuskim Konkursie Literackim. Nagrody były przyznawane tylko trzem osobom w każdej kategorii wiekowej, natomiast uczniowie wyróżnieni otrzymywali tytuł laureata. Sukces Ani jest zatem wielkim osiągnięciem!

   Opowiadania konkursowe napisali także: Anna Ciesłowska, Hanna Gregorczyk, Sandra Niezgoda i Inga Towpik z kl. 5b oraz Emilia Jaszczur i Marcin Szymański z klasy 5c. Wszystkie teksty są wspaniałe. Zamieszczamy je poniżej i polecamy do przeczytania!

   Jeśli podobają się Wam opowiadania koleżanek i kolegi albo jeśli uważacie, że sami moglibyście spróbować swoich sił, zapraszamy Was w przyszłym roku szkolnym do drugiej edycji konkursu.
Edyta Talarowska


Prace uczniów


Leśna Akademia
Anna Drapała

Nocna strachy
Marcin Szymański

Siódme poty
Hanna Gregorczyk„Straszylwania”
Emilia JaszczurTajemnice płaczącej nocy
Sandra NiezgodaUpiorna szkoła
Inga Towpik


Wymarzony dom
Anna Ciesłowska
   

fot. Edyta Talarowska

Link