SP1 Aktualności LKL Lubuski Konkurs Literacki piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014003

-------------------------------------

 BHP


LKL Lubuski Konkurs Literacki

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Lubuskim Konkursie Literackim pod hasłem „Strach, który nie straszy’’ organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie szkół podstawowych pisali opowiadania pod hasłem „Strachy na lachy’’.

   Wielki sukces odniosła uczennica naszej szkoły, Anna Drapała, która zajęła II miejsce w Lubuskim Konkursie Literackim. Nagrody były przyznawane tylko trzem osobom w każdej kategorii wiekowej, natomiast uczniowie wyróżnieni otrzymywali tytuł laureata. Sukces Ani jest zatem wielkim osiągnięciem!

   Opowiadania konkursowe napisali także: Anna Ciesłowska, Hanna Gregorczyk, Sandra Niezgoda i Inga Towpik z kl. 5b oraz Emilia Jaszczur i Marcin Szymański z klasy 5c. Wszystkie teksty są wspaniałe. Zamieszczamy je poniżej i polecamy do przeczytania!

   Jeśli podobają się Wam opowiadania koleżanek i kolegi albo jeśli uważacie, że sami moglibyście spróbować swoich sił, zapraszamy Was w przyszłym roku szkolnym do drugiej edycji konkursu.
Edyta Talarowska


Prace uczniów


Leśna Akademia
Anna Drapała

Nocna strachy
Marcin Szymański

Siódme poty
Hanna Gregorczyk„Straszylwania”
Emilia JaszczurTajemnice płaczącej nocy
Sandra NiezgodaUpiorna szkoła
Inga Towpik


Wymarzony dom
Anna Ciesłowska
   

fot. Edyta Talarowska

Link


 
STOPKA