SP1 Aktualności Spotkanie ze Strażą Ochrony Kolei niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750530
Spotkanie ze Strażą Ochrony Kolei PDF Drukuj Email

   6 czerwca 2016 r. odbyło się w SP 1 w Żarach spotkanie uczniów klas II-V z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei (SOK).
   Pani Beata Wierzbicka, funkcjonariusz SOK z Gorzowa, p. Marcin Olejniczak z Zakładów Linii Kolejowych (ZLK) w Zielonej Górze, pan Artur Wołoszyn, inspektor i rzecznik prasowy SOK w Zielonej Górze oraz pan Marcin Jankowski, komendant SOK z Żagania przybliżali w czasie trzech spotkań uczniom naszej szkoły zagadnienie bezpieczeństwa na torach, przejazdach kolejowych, na kolei.
   W czasie spotkania dzieci zapoznały się ze znakami ostrzegawczymi związanymi z przejazdami kolejowymi, obejrzały krótki film na temat zatrzymywania pojazdów przed nimi, zobaczyły zdjęcia wykolejonych pociągów.
   Wykłady, przygotowane bardzo profesjonalnie, przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa na torach.
   Dziękujemy! :-)
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski


fot. Piotr Pałac