SP1 Aktualności Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014441

-------------------------------------

 BHP


Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy

   19 maja przy Placu Konstytucji w Żarach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy. Drużyny musiały wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na każdej z czterech przygotowanych stacji uczestnicy mierzyli się z inną sytuacją, w której musieli odpowiednio zareagować. Na stacji piątej przedstawiciel drużyny rozwiązywał krótki test wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
   Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6b – Jakub Szkudlarek i Weronika Abramowicz. W związku z tym, że reagowanie w nagłych sytuacjach wymaga umiejętności opanowania stresu, uczniom towarzyszyła psycholog szkolny Małgorzata Rupala. Niestety, tym razem Szkoła Podstawowa nr 1 nie stanęła na podium, ale naszym uczniom należą się gratulacje za sam udział. Następnym razem będzie lepiej :-)
Opiekun PCK – Krystyna Rewaj
Psycholg szkolny – Małgorzata Rupala


fot. Małgorzata Rupala i Krystyna Rewaj
 
STOPKA