SP1 Aktualności Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy niedziela, 23 września 2018
 

 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7518420
Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email

   19 maja przy Placu Konstytucji w Żarach odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy. Drużyny musiały wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na każdej z czterech przygotowanych stacji uczestnicy mierzyli się z inną sytuacją, w której musieli odpowiednio zareagować. Na stacji piątej przedstawiciel drużyny rozwiązywał krótki test wiedzy o Czerwonym Krzyżu.
   Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 6b – Jakub Szkudlarek i Weronika Abramowicz. W związku z tym, że reagowanie w nagłych sytuacjach wymaga umiejętności opanowania stresu, uczniom towarzyszyła psycholog szkolny Małgorzata Rupala. Niestety, tym razem Szkoła Podstawowa nr 1 nie stanęła na podium, ale naszym uczniom należą się gratulacje za sam udział. Następnym razem będzie lepiej :-)
Opiekun PCK – Krystyna Rewaj
Psycholg szkolny – Małgorzata Rupala


fot. Małgorzata Rupala i Krystyna Rewaj