SP1 Aktualności SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW: XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" i XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191187
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW: XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę" i XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PDF Drukuj Email

   13 maja 2016 roku w Urzędzie Miasta w Żarach ogłoszono wyniki XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego - eliminacje wojewódzkie.
   Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: „Dzikie węże” i „MKS Maciejów” . Drużyna „MKS Maciejów” w składzie - Aleksandra Urban, Jan Czahajda, Maciej Onuchowski wykazała się szeroką wiedzą w zakresie krajoznawstwa, turystyki, samarytanki, przepisów drogowych i sprawnością fizyczną,
 
zajmując III miejsce na szczeblu wojewódzkim.


fot. Bożena Masłowska

   Jednocześnie w Ratuszu odbyło się podsumowanie XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę" – eliminacje powiatowe.
   Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć czasów współczesnych, jak również kontynuowanie i upowszechnianie krajoznawczych tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych.
   Na poziomie szkół podstawowych w kategorii prac multimedialnych
 
I miejsce zajęła praca Julii Niedzielan „Klub jeździecki – Kapriola”.

   Praca ta wzięła udział w ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH i otrzymała
 
tytuł FINALISTY.

   Uroczyste podsumowanie eliminacji wojewódzkich XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" odbyło się 11 maja 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

   Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
 
Bożena Masłowska
 
fot. Z. Góra