SP1 Aktualności XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem” niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020151

-------------------------------------

 BHP


XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem”
 
   28 kwietna 2016 roku w 71. rocznicę bitwy pod Budziszynem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Rajdzie Autokarowym po Łużycach, mającym na celu uczczenie zwycięstwa i oddanie hołdu poległym żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej. 
   Organizatorami rajdu byli: KTTK im. Orląt Lwowskich, Związek Kombatantów RP, Starostwo Powiatowe w Żaganiu i Żarach, Muzeum Pogranicza Śląsko–Łużyckiego, Kuratorium Oświaty o/Żary, Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu 
   Trasa obejmowała następujące miejscowości (Żagań) Żary – Chrościce (Crostwitz) – Zgorzelec – Żary (Żagań). Uczestnicząc w tej wyjątkowej wycieczce uczniowie mieli okazję poznać wiele miejsc związanych z historią i kulturą regionu. 
   Odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej, składanie kwiatów, zapalanie zniczy przy jednoczesnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzmacnia wśród młodzieży postawę patriotyczną i poczucie tożsamości narodowej.
Bożena Masłowska


fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA