SP1 Aktualności XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem” środa, 24 kwietnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Matematyczne ZOO

 
Odsłon : 8043482
XI Rajd Autokarowy po Łużycach „Szlakiem Bitew i Pomników Cmentarzy Kresowych Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w 71. rocznicę Bitwy pod Budziszynem” PDF Drukuj Email
 
   28 kwietna 2016 roku w 71. rocznicę bitwy pod Budziszynem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XI Rajdzie Autokarowym po Łużycach, mającym na celu uczczenie zwycięstwa i oddanie hołdu poległym żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej. 
   Organizatorami rajdu byli: KTTK im. Orląt Lwowskich, Związek Kombatantów RP, Starostwo Powiatowe w Żaganiu i Żarach, Muzeum Pogranicza Śląsko–Łużyckiego, Kuratorium Oświaty o/Żary, Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu 
   Trasa obejmowała następujące miejscowości (Żagań) Żary – Chrościce (Crostwitz) – Zgorzelec – Żary (Żagań). Uczestnicząc w tej wyjątkowej wycieczce uczniowie mieli okazję poznać wiele miejsc związanych z historią i kulturą regionu. 
   Odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej, składanie kwiatów, zapalanie zniczy przy jednoczesnym śpiewaniu pieśni patriotycznych wzmacnia wśród młodzieży postawę patriotyczną i poczucie tożsamości narodowej.
Bożena Masłowska


fot. Bożena Masłowska