SP1 Aktualności Szkolny Turniej Pięknego Czytania piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014692

-------------------------------------

 BHP


Szkolny Turniej Pięknego Czytania
alt
   Dnia 26 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 28 uczniów z klas III-VI. Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy, zachęcanie dzieci do głośnego czytania i rozbudzanie miłości do książek oraz wyłonienie najlepszych uczniów do Międzyszkolnego Turnieju. W zmaganiach wzięli udział najlepiej czytający uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu tekstu wybranego samodzielnie i przygotowanego przez dziecko przed eliminacjami. W drugim etapie najlepsi uczniowie otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst. Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny. Uczestnicy zaprezentowali się znakomicie i przyznano trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych.

klasy III-IV:
I miejsce - Milena Wójtowicz , kl. IV a
II miejsce - Dominika Kamińska , kl. IV b
III miejsce - Paweł Stankiewicz , kl. IV c
klasy V-VI:
I miejsce - Fabian Brzozowski , kl. V b
II miejsce - Aleksandra Urban , kl. VI a
III miejsce - Martyna Komenda , kl. VI b


W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania naszą szkołę będą reprezentować: Milena Wójtowicz i Fabian Brzozowski.
Jolanta Koch, Joanna Issel


fot. Jolanta Koch
 
STOPKA