SP1 Aktualności Szkolny Turniej Pięknego Czytania sobota, 20 kwietnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Matematyczne ZOO

 
Odsłon : 8032107
Szkolny Turniej Pięknego Czytania PDF Drukuj Email
alt
   Dnia 26 kwietnia 2016 r. odbył się Szkolny Turniej Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 28 uczniów z klas III-VI. Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy, zachęcanie dzieci do głośnego czytania i rozbudzanie miłości do książek oraz wyłonienie najlepszych uczniów do Międzyszkolnego Turnieju. W zmaganiach wzięli udział najlepiej czytający uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Pierwszy etap konkursu polegał na przeczytaniu tekstu wybranego samodzielnie i przygotowanego przez dziecko przed eliminacjami. W drugim etapie najlepsi uczniowie otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst. Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny. Uczestnicy zaprezentowali się znakomicie i przyznano trzy miejsca w obu kategoriach wiekowych.

klasy III-IV:
I miejsce - Milena Wójtowicz , kl. IV a
II miejsce - Dominika Kamińska , kl. IV b
III miejsce - Paweł Stankiewicz , kl. IV c
klasy V-VI:
I miejsce - Fabian Brzozowski , kl. V b
II miejsce - Aleksandra Urban , kl. VI a
III miejsce - Martyna Komenda , kl. VI b


W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania naszą szkołę będą reprezentować: Milena Wójtowicz i Fabian Brzozowski.
Jolanta Koch, Joanna Issel


fot. Jolanta Koch