SP1 Aktualności Ekologia po angielsku środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009714

-------------------------------------

 BHP


Ekologia po angielsku

   Minął już "Tydzień ekologiczny" w naszej szkole. Na lekcjach angielskiego uczniowie poznali słownictwo związane z ekologią. Spisaliśmy też pomysły, jak żyć ekologicznie. Pomogli nam ze szkoły w Niemczech i Słowenii z projektu międzynarodowego, dodając akcje ekologiczne, w których uczestniczą.

   Nasi uczniowie przygotowali również hasła ekologiczne w języku angielskim. Efektem były plakaty wywieszone w holu szkoły: "Join our school revolution to stop the pollution" ("Przyłącz się do naszej szkolnej rewolucji i zatrzymaj zanieczyszczenie środowiska") oraz "Go green to keep the world clean" ("Bądź ekologiczny i utrzymaj świat w czystości"). Pozostałe hasła wykorzystaliśmy do stworzenia internetowych plakatów promujących ekologię, które można obejrzeć w prezentacji poniżej. Hasła przygotowali uczniowie klasy 5B, 5C i 5D. Gratuluję pomysłowości.
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego

alt

Prezentacja plakatów promujących ekologię:
Ekologiczne pomysły naszych uczniów oraz kolegów ze szkoły w Niemczech i Słowenii:

 
STOPKA