SP1 Aktualności Ekologia po angielsku sobota, 20 kwietnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Matematyczne ZOO

 
Odsłon : 8032123
Ekologia po angielsku PDF Drukuj Email

   Minął już "Tydzień ekologiczny" w naszej szkole. Na lekcjach angielskiego uczniowie poznali słownictwo związane z ekologią. Spisaliśmy też pomysły, jak żyć ekologicznie. Pomogli nam ze szkoły w Niemczech i Słowenii z projektu międzynarodowego, dodając akcje ekologiczne, w których uczestniczą.

   Nasi uczniowie przygotowali również hasła ekologiczne w języku angielskim. Efektem były plakaty wywieszone w holu szkoły: "Join our school revolution to stop the pollution" ("Przyłącz się do naszej szkolnej rewolucji i zatrzymaj zanieczyszczenie środowiska") oraz "Go green to keep the world clean" ("Bądź ekologiczny i utrzymaj świat w czystości"). Pozostałe hasła wykorzystaliśmy do stworzenia internetowych plakatów promujących ekologię, które można obejrzeć w prezentacji poniżej. Hasła przygotowali uczniowie klasy 5B, 5C i 5D. Gratuluję pomysłowości.
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego

alt

Prezentacja plakatów promujących ekologię:
Ekologiczne pomysły naszych uczniów oraz kolegów ze szkoły w Niemczech i Słowenii: