SP1 Aktualności Kolorowy Tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998955

-------------------------------------

 BHP
Kolorowy Tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   W Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach w dniach od 18-22 kwietnia obchodzono Kolorowy Tydzień. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem.

Poniedziałek – kolor żółty „Dzień Słońca”.
Wtorek – kolor biały „Jak zdrowo żyć?”
Środa – kolor niebieski „Dbamy o czystą wodę”.
Czwartek – kolor czerwony „Stop wypalaniu traw!”
Piątek – kolor zielony „Ziemia, naszym domem”.


   W dniach ekologicznych uczniowie wykonali plakaty, prace plastyczne, mówili o energii odnawialnej, o zdrowym odżywianiu, sporządzali koktajle z owoców i warzyw, siali warzywa i sadzili kwiaty. Były przedstawienia, wiersze i piosenki. Podsumowaniem Tygodnia Ekologicznego był Kolorowy Korowód ulicami miasta oraz Międzyszkolny Turniej „Chrońmy Ziemię”. Uczniowie naszej szkoły zwrócili uwagę społeczności lokalnej na problemy środowiska i zademonstrowali jej związek z przyrodą. Podejmowane każdego roku akcje przekonują nas o tym, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka.
Z ekologicznym pozdrowieniem
Honorata Kryszewska- wicedyrektorPani Burmistrz!

   Tradycyjnie, jak co roku, nasza Szkoła uczestniczy w obchodach Kolorowego Tygodnia. Tydzień Ekologiczny odbywa się w dniach od 18-22 kwietnia 2016 r.

Każdy dzień tygodnia przebiega pod innym hasłem i kolorem.
Poniedziałek - kolor żółty DZIEŃ SŁOŃCA.
Wtorek - kolor biały JAK ZDROWO ŻYĆ?
Środa - kolor niebieski - DBAMY O CZYSTĄ WODĘ!
Czwartek - kolor czerwony - STOP WYPALANIU TRAW!
Piątek - kolor zielony - ZIEMIA, NASZYM DOMEM.

   W pierwszym, żółtym DNIU SŁOŃCA szkoła jaśniała blaskiem wiosennego słońca – za oknem, ale również za sprawą żółtych kapeluszy, opasek, uśmiechów i przepięknych żonkili, które posadziliśmy jesienią. Teraz cieszyły nasze oko. Tego dnia też prowadziliśmy akcję charytatywną dla Hospicjum w Żarach i wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „Pola Nadziei”. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć film na temat energii odnawialnej.

   Drugiego dnia biały kolor zapowiadał „Jak zdrowo żyć!” W tym dniu sporządzaliśmy pyszne, owocowe koktajle i wykonaliśmy prace plastyczne „Wiem, co jem”.

   Trzeci dzień był kolorem niebieskim. Wykonaliśmy plakaty i wystawę obrazującą życie zwierząt i roślin żyjących w czystych wodach.

   Czwarty dzień to dzień czerwony. Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Stop wypalaniu traw!” W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę społeczności lokalnej na problemy środowiska, a KOLOROWYM KOROWODEM zademonstrować nasze działania ekologiczne.

   Piątek to kolor zielony, ubrany w hasło „ZIEMIA, NASZYM DOMEM”. Podsumowaniem Kolorowego Tygodnia był Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Chrońmy Ziemię” oraz prezentacja wszystkich podjętych przez nas działań.

Podejmowane każdego roku akcje przekonują nas o tym, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka!

Fotorelacja

alt
fot. Honorata KryszewskaRelacja Telewizji Regionalnej
 
STOPKA