SP1 Aktualności PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PO ANGIELSKU piątek, 17 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10993972

-------------------------------------

 BHP
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PO ANGIELSKU

   12 kwietnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Międzynarodową Grupę Teatralną THE BEAR Educational Theatre z Pragi. Jest to grupa aktorów zrzeszająca native speakerów mówiących po angielsku z całego świata. Występuje od 1994 roku w wielu krajach europejskich, w tym we Francji, Austrii, Czechach, Polsce i na Słowacji, a w tym roku po raz pierwszy wystąpiła u nas w szkole.
   Dzieci obejrzały interaktywne przedstawienie pt. „The Alien Grammar Show” – o kosmicie, który przybył na Ziemię w poszukiwaniu swoich dzieci, Blipa i Blopa. W pościg za kosmitą udaje się dwoje agentów służb międzygalaktycznych (Agenci w czerni) z misją specjalną, aby schwytać Obcego. Zarówno kosmita jak i agenci potrzebowali pomocy widzów, dzięki czemu ten zabawny spektakl o wartkiej, zaskakującej akcji był również wyjątkowo wciągający. Uczniowie musieli uważnie słuchać, co mówił kosmita, gdyż zdarzało mu się mówić niepoprawnie po angielsku, a zadaniem dzieci było to wychwycić i poprawić. „The Alien Grammar Show” to nie tylko humorystyczna historia, ale również doskonała powtórka z tworzenia podstawowych pytań w języku angielskim.
Karolina Wojtiuk

Fotorelacja

fot. Piotr Pałac

 
Fragment spektaklu

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA