SP1 Aktualności PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PO ANGIELSKU wtorek, 16 lipca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8270503
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PO ANGIELSKU PDF Drukuj Email

   12 kwietnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez Międzynarodową Grupę Teatralną THE BEAR Educational Theatre z Pragi. Jest to grupa aktorów zrzeszająca native speakerów mówiących po angielsku z całego świata. Występuje od 1994 roku w wielu krajach europejskich, w tym we Francji, Austrii, Czechach, Polsce i na Słowacji, a w tym roku po raz pierwszy wystąpiła u nas w szkole.
   Dzieci obejrzały interaktywne przedstawienie pt. „The Alien Grammar Show” – o kosmicie, który przybył na Ziemię w poszukiwaniu swoich dzieci, Blipa i Blopa. W pościg za kosmitą udaje się dwoje agentów służb międzygalaktycznych (Agenci w czerni) z misją specjalną, aby schwytać Obcego. Zarówno kosmita jak i agenci potrzebowali pomocy widzów, dzięki czemu ten zabawny spektakl o wartkiej, zaskakującej akcji był również wyjątkowo wciągający. Uczniowie musieli uważnie słuchać, co mówił kosmita, gdyż zdarzało mu się mówić niepoprawnie po angielsku, a zadaniem dzieci było to wychwycić i poprawić. „The Alien Grammar Show” to nie tylko humorystyczna historia, ale również doskonała powtórka z tworzenia podstawowych pytań w języku angielskim.
Karolina Wojtiuk

Fotorelacja

fot. Piotr Pałac

 
Fragment spektaklu

fot. Piotr Pałac