SP1 Aktualności Wielkanocne lekcje języka angielskiego - podsumowanie piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014676

-------------------------------------

 BHP


Wielkanocne lekcje języka angielskiego - podsumowanie

   Uczniowie naszej szkoły brali udział w grach i zabawach wielkanocnych. Poznali słownictwo oraz tradycje związane ze Świętami. Dzieci bawiły się w "egg hunt" – polowanie na jajka, zabawę, która polegała na tym, iż uczniowie szukali jajek w klasie, schowanych tam wcześniej przez nauczycielkę. Wygrywało to dziecko, któremu udało się znaleźć najwięcej. Następnie uczniowie kolorowali jajka według instrukcji w języku angielskim. Dzieci grały także z kartami obrazkowymi w "Memory" i interaktywne zabawy na tablicy. Nauce towarzyszył Cyril - maskotka z Niemiec, którą obecnie gościmy w naszej szkole.

Dodatkowo chętni uczniowie klas trzecich brali udział w konkursie sprawdzającym słownictwo i czytanie ze zrozumieniem o tematyce świątecznej.
 
O tradycjach wielkanocnych w Wielkiej Brytanii - ROLLING EGGS

W niektórych częściach Wielkiej Brytanii mieszkańcy mają bardzo ciekawy zwyczaj. Chodzi tu o zawody w toczeniu jajek z górki - ROLLING EGGS. Ma to również chrześcijańskie odniesienie. Turlanie jajka symbolizuje odkrywanie kamienia do groty, w której spoczywało ciało ukrzyżowanego wcześniej Jezusa. Ostatecznie wygrywa osoba, której jajko przetrwa zabawę.
 
Izabela Mielniczek


Prezentacja z nowym słownictwem:Tradycje wielkanocne:

 

Fotorelacja


fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA