SP1 Aktualności Tydzień Języka Angielskiego 2016 wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028424

-------------------------------------

 BHP


Tydzień Języka Angielskiego 2016

   Podczas Tygodnia Języka Angielskiego dzieci poznawały kraje anglojęzyczne. Każdy dzień był reprezentowany przez inny kolor, który symbolizował dany kraj anglojęzyczny.


Poniedziałek - American Day


   W poniedziałek dzieci miały okazję poznać Stany Zjednoczone. Na podstawie krótkiego filmu wideo w języku angielskim o Nowym Jorku oraz informacji na karcie pracy o tym kraju, dzieci stworzyły mapę skojarzeń o USA. Wersja elektroniczna dostępna jest na stronie internetowej:

 

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, grając w grę interaktywną na tablicy. Quiz wzbudził wiele emocji.
Wtorek - Canadian Day


   We wtorek poznawaliśmy Kanadę - kraj słynący z syropu klonowego, hokeja i lacrosse. Uczniowie poznali nowe słownictwo, które ćwiczyli grając w "Memory" i inne gry utrwalające owe słowa. Dzięki internetowej aplikacji, podczas wirtualnego spaceru, zwiedziliśmy Ottawę, stolicę Kanady. Obejrzeliśmy także prezentację porównującą Kanadę ze Stanami Zjednoczonymi.
Środa - English Day

   Podczas dnia angielskiego uczniowie poznali nie tylko Anglię, ale także całą Wielką Brytanię. Na podstawie prezentacji multimedialnych i materiałów stworzyli kolejną mapę myśli, prezentując wybrane informacje.
Czwartek - Irish Day

Właśnie 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Dzieci słuchały opowieści w języku angielskim o irlandzkim skrzacie, chowającym garnek ze złotem na końcu tęczy. Dowiedziały się także, co należy zrobić, gdy zobaczymy skrzata. Uczniowie bawili się także w szukanie koniczynek, symbolu Irlandii, podzieleni na zespoły bawili się w gry z nowo poznanym słownictwem.
Piątek - Scottish Day

   Piątek to dzień szkocki. Oglądając foldery i kartki ze Szkocji mogliśmy się przenieść do tego magicznego miejsca pełnego zamków i legend. Uczniom szczególnie spodobała się historyjka o Nessie, potworze zamieszkujący jezioro Loch Ness. Mogliśmy także posłuchać, jak brzmią dudy i zobaczyć tradycyjny szkocki kilt.
Na koniec Tygodnia uczniowie wzięli udział w różnych konkursach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe. Były to: konkursy Hot Spot Master dla klas 4 i 5, Bingo Master dla klas 3, Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych oraz Irregular Verbs Competition dla klas 6.
Izabela Mielniczek, Iryna Wojtiuk, Karolina Wojtiuk
 
STOPKA