SP1 Aktualności Tydzień Języka Angielskiego 2016 niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191155
Tydzień Języka Angielskiego 2016 PDF Drukuj Email

   Podczas Tygodnia Języka Angielskiego dzieci poznawały kraje anglojęzyczne. Każdy dzień był reprezentowany przez inny kolor, który symbolizował dany kraj anglojęzyczny.


Poniedziałek - American Day


   W poniedziałek dzieci miały okazję poznać Stany Zjednoczone. Na podstawie krótkiego filmu wideo w języku angielskim o Nowym Jorku oraz informacji na karcie pracy o tym kraju, dzieci stworzyły mapę skojarzeń o USA. Wersja elektroniczna dostępna jest na stronie internetowej:

 

Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, grając w grę interaktywną na tablicy. Quiz wzbudził wiele emocji.
Wtorek - Canadian Day


   We wtorek poznawaliśmy Kanadę - kraj słynący z syropu klonowego, hokeja i lacrosse. Uczniowie poznali nowe słownictwo, które ćwiczyli grając w "Memory" i inne gry utrwalające owe słowa. Dzięki internetowej aplikacji, podczas wirtualnego spaceru, zwiedziliśmy Ottawę, stolicę Kanady. Obejrzeliśmy także prezentację porównującą Kanadę ze Stanami Zjednoczonymi.
Środa - English Day

   Podczas dnia angielskiego uczniowie poznali nie tylko Anglię, ale także całą Wielką Brytanię. Na podstawie prezentacji multimedialnych i materiałów stworzyli kolejną mapę myśli, prezentując wybrane informacje.
Czwartek - Irish Day

Właśnie 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Dzieci słuchały opowieści w języku angielskim o irlandzkim skrzacie, chowającym garnek ze złotem na końcu tęczy. Dowiedziały się także, co należy zrobić, gdy zobaczymy skrzata. Uczniowie bawili się także w szukanie koniczynek, symbolu Irlandii, podzieleni na zespoły bawili się w gry z nowo poznanym słownictwem.
Piątek - Scottish Day

   Piątek to dzień szkocki. Oglądając foldery i kartki ze Szkocji mogliśmy się przenieść do tego magicznego miejsca pełnego zamków i legend. Uczniom szczególnie spodobała się historyjka o Nessie, potworze zamieszkujący jezioro Loch Ness. Mogliśmy także posłuchać, jak brzmią dudy i zobaczyć tradycyjny szkocki kilt.
Na koniec Tygodnia uczniowie wzięli udział w różnych konkursach sprawdzających wiedzę i umiejętności językowe. Były to: konkursy Hot Spot Master dla klas 4 i 5, Bingo Master dla klas 3, Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych oraz Irregular Verbs Competition dla klas 6.
Izabela Mielniczek, Iryna Wojtiuk, Karolina Wojtiuk