SP1 Aktualności Spotkanie z uczniami z Grecji kolejna wideokonferencja po angielsku sobota, 16 lutego 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7868843
Spotkanie z uczniami z Grecji kolejna wideokonferencja po angielsku PDF Drukuj Email

   Jak wprowadzić naturalną komunikację w języku obcym na lekcjach? Świetnym rozwiązaniem są spotkania na żywo z uczniami z innych krajów. W tym roku szkolnym dzieci z naszej szkoły brały już udział w wideospotkaniach z uczniami z Francji, Hiszpanii i Grecji. Wszystkie okazały się sukcesem, a zaangażowanie dzieci było inspirujące. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, udało się zorganizować kolejne spotkanie z Grecją. Uczniowie klas piątych mogli porozmawiać w języku angielskim, dobrani w pary z Grekami zadawali i odpowiadali na pytania na wybrane wcześniej tematy. Wspólnie też graliśmy w gry utrwalające słownictwo i śpiewaliśmy piosenki po angielsku. Było to niezapomniane przeżycie. Dzięki takim doświadczeniom uczniowie widzą sens nauki języka angielskiego, która nie jest już abstrakcją, a przygotowaniem na spotkanie z rzeczywistością.
Izabela Mielniczek