SP1 Aktualności Koło filmowe - spotkanie czternaste środa, 21 lutego 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7162584
Koło filmowe - spotkanie czternaste PDF Drukuj Email

   W czwartek, 17 marca 2016 r. odbyło się czternaste spotkanie koła filmowego. Tym razem obejrzeliśmy przepiękny film Mały Książę w reż. Marka Osborne`a.
   Na szczęście twórca obrazu nie zekranizował wiernie książki autorstwa Antoine`a de Saint-Exupéry`ego, lecz wplótł w nią opowieść o dziewczynce, która mogłaby być koleżanką ze szkoły naszych uczniów.
   Film dostarczył nam wielu wrażeń, wzruszył nas i przypomniał, że dziecko… ma się bawić, gdy jest dzieckiem, ma być beztroskie, NIE ma spełniać ambicji rodziców. Dzieciństwo powinno być nauką prawdziwych relacji międzyludzkich, tak by wraz z wiekiem umieć zjednywać do siebie ludzi, by budować prawdziwe więzi.
Piotr Pałac