SP1 Aktualności Jest zima, ferie tuż, tuż… niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998964

-------------------------------------

 BHP
Jest zima, ferie tuż, tuż…
 
Drodzy Uczniowie… i Rodzice!

   Zima wspaniała! Jest dużo śniegu i względny mróz. Kierowcy, wiadomo, narzekają. Ale nie Wy! Za parę dni będziecie mieć ferie. Jeżeli pogoda będzie nadal sprzyjała, proponuję Wam… sanki, narty, łyżwy, bitwy śnieżkami, spacery z rodzicami, robienie ciekawych zdjęć i obserwację przyrody. Smutno się robi, gdy przechodzi się koło górki w parku przy Alei Jana Pawła. Spytacie, dlaczego? Ano dlatego, że mimo sprzyjających warunków nie ma tam dzieci z saneczkami, rodziców z maluchami. A Wy wolicie siedzieć przed telewizorem czy komputerem. Wolicie tracić wzrok, tyć, być słabeuszami chorującymi z byle powodu.
   Kiedy byliśmy w Waszym wieku, tuż po szkole, w niedzielę czy święta biegliśmy na górkę. Zawsze panował tłok i gwar. Zjeżdżało się i podchodziło na wzniesienie do utraty tchu. I tak do zmierzchu. Wracaliśmy z górki z duszą na ramieniu, mokrzy, zmęczeni, ale szczęśliwi. I mimo bury od rodziców, mimo mokrych rękawiczek, spodni, nie chorowaliśmy. Szybko odrabialiśmy lekcje, jedliśmy kolację i znużeni natychmiast zasypialiśmy, śniąc… o jeździe saneczkami z górki na pazurki. Najgorszą karą był zakaz wędrówki na śnieżny stok. Staraliśmy się być grzeczni i nie podpaść rodzicom, byle z przyjaciółmi z podwórka biec do parku i zjeżdżać po ubitym śniegu, ile się da.
   A teraz? Dlaczego Wy, Uczniowie nie bawicie się na górce, nie zjeżdżacie na sankach dla uciechy i dla zdrowia?
   Apelujemy do Rodziców. Wybierzcie się sankami ze swoimi pociechami na śnieg, do parku. Zabawcie się i Wy, przypomnijcie sobie, jak bawiło się zimą, gdy byliście dzieciakami. Przecież nie wszystkie Wasze dzieci wyjadą w góry, na zimowisko, na narty. A przecież tu, w Żarach też można mieć udane ferie, pełne ruchu, zdrowia, uciechy.
Tego życzymy Wam z całego serca
Administratorzy
 
STOPKA