SP1 Aktualności Walentynki po angielsku wtorek, 16 lipca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8270459
Walentynki po angielsku PDF Drukuj Email

Click here

Satisfaction.com


   Z okazji walentynek nasi uczniowie podczas lekcji angielskiego mogli poznać, jak ten zwyczaj obchodzony jest w krajach anglojęzycznych.

  Dawniej w Anglii dzieci w dzień świętego Walentego, 14 lutego, przebierały się za dorosłych i odwiedzały domy, śpiewając piosenki o miłości. Dzisiaj z tych tradycji został jedynie zwyczaj obdarowywania się wzajemnie małymi upominkami. Do najbardziej popularnych należą kartonowe serca z postaciami Romea i Julii.

  W Walii ciekawym zwyczajem jest obdarowywanie ukochanej osoby drewnianą łyżeczką zdobioną serduszkami, kluczami i kłódeczkami. Przesłanie jest proste: “Open my heart” – „Otwórz moje serce”.

   W Szkocji święto to obchodzą przede wszystkim dzieci, które na zajęciach szkolnych wymyślają wierszyki okolicznościowe, a następnie wysyłają lub podrzucają je anonimowo do znajomych i rodziny. Organizowane są również specjalne przyjęcia, gdzie każdy przy wejściu pisze swoje imię na kartce i wrzuca do jednego z dwóch pojemników, podzielonych ze względu na płeć. Następnie losuje się imię wybranki lub wybranka, z którym należy spędzić resztę zabawy. Podobno na tego typu imprezach poznało się wiele szkockich par.

   My przygotowaliśmy walentynki dla kolegów z Grecji, z którymi współpracujemy w ramach projektu międzynarodowego programu eTwinning. Przygotowane serduszka przesłaliśmy w paczce.
Izabela Mielniczek


Więcej o tradycjach walentynkowych:


 
fot. Izabela Mielniczek