SP1 Aktualności Walentynki po angielsku wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028231

-------------------------------------

 BHP


Walentynki po angielsku

Click here

Satisfaction.com


   Z okazji walentynek nasi uczniowie podczas lekcji angielskiego mogli poznać, jak ten zwyczaj obchodzony jest w krajach anglojęzycznych.

  Dawniej w Anglii dzieci w dzień świętego Walentego, 14 lutego, przebierały się za dorosłych i odwiedzały domy, śpiewając piosenki o miłości. Dzisiaj z tych tradycji został jedynie zwyczaj obdarowywania się wzajemnie małymi upominkami. Do najbardziej popularnych należą kartonowe serca z postaciami Romea i Julii.

  W Walii ciekawym zwyczajem jest obdarowywanie ukochanej osoby drewnianą łyżeczką zdobioną serduszkami, kluczami i kłódeczkami. Przesłanie jest proste: “Open my heart” – „Otwórz moje serce”.

   W Szkocji święto to obchodzą przede wszystkim dzieci, które na zajęciach szkolnych wymyślają wierszyki okolicznościowe, a następnie wysyłają lub podrzucają je anonimowo do znajomych i rodziny. Organizowane są również specjalne przyjęcia, gdzie każdy przy wejściu pisze swoje imię na kartce i wrzuca do jednego z dwóch pojemników, podzielonych ze względu na płeć. Następnie losuje się imię wybranki lub wybranka, z którym należy spędzić resztę zabawy. Podobno na tego typu imprezach poznało się wiele szkockich par.

   My przygotowaliśmy walentynki dla kolegów z Grecji, z którymi współpracujemy w ramach projektu międzynarodowego programu eTwinning. Przygotowane serduszka przesłaliśmy w paczce.
Izabela Mielniczek


Więcej o tradycjach walentynkowych:


 
fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA