SP1 Aktualności PANCAKE DAY niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999199

-------------------------------------

 BHP
PANCAKE DAY

   9 lutego obchodziliśmy Pancake Day (Dzień Naleśnika). To wyjątkowo słodka tradycja Brytyjczyków, obchodzona w ostatni dzień karnawału, będąca odpowiednikiem naszego tłustego czwartku. Wtorek poprzedzający środę popielcową (Ash Wednesday) to w krajach anglojęzycznych Pancake Tuesday (Shrove Day). W ostatni dzień karnawału ludzie dosłownie ścigają się w ilości zjedzonych naleśników. Smażone i zwinięte z dżemem, bitą śmietaną, serem, czekoladą, szpinakiem, mięsem, jak kto woli alt. Nazwa Shrove Day pochodzi od „shrove, shrive”, czyli spowiedzi, która odbywała się w ten dzień. W trakcie lekcji uczniowie poznali genezę tego brytyjskiego zwyczaju, nauczyli się wyrażeń związanych z przyrządzaniem naleśników oraz mieli możliwość przećwiczenia ich podczas interaktywnych zadań. Wielką przyjemnością była również konsumpcja naleśników oraz gra interaktywna z ich podrzucaniem. Niestety, nie mogliśmy sobie pozwolić na tradycyjne Pancake Races (Naleśnikowe Wyścigi), ale dzieci mogły je zobaczyć w trakcie pokazu prezentacji. Zaintrygowanych tym dniem zapraszam do obejrzenia relacji oraz prezentacji:


Karolina Wojtiuk
 fot. Karolina Wojtiuk
 
STOPKA