SP1 Aktualności PANCAKE DAY niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191190
PANCAKE DAY PDF Drukuj Email

   9 lutego obchodziliśmy Pancake Day (Dzień Naleśnika). To wyjątkowo słodka tradycja Brytyjczyków, obchodzona w ostatni dzień karnawału, będąca odpowiednikiem naszego tłustego czwartku. Wtorek poprzedzający środę popielcową (Ash Wednesday) to w krajach anglojęzycznych Pancake Tuesday (Shrove Day). W ostatni dzień karnawału ludzie dosłownie ścigają się w ilości zjedzonych naleśników. Smażone i zwinięte z dżemem, bitą śmietaną, serem, czekoladą, szpinakiem, mięsem, jak kto woli alt. Nazwa Shrove Day pochodzi od „shrove, shrive”, czyli spowiedzi, która odbywała się w ten dzień. W trakcie lekcji uczniowie poznali genezę tego brytyjskiego zwyczaju, nauczyli się wyrażeń związanych z przyrządzaniem naleśników oraz mieli możliwość przećwiczenia ich podczas interaktywnych zadań. Wielką przyjemnością była również konsumpcja naleśników oraz gra interaktywna z ich podrzucaniem. Niestety, nie mogliśmy sobie pozwolić na tradycyjne Pancake Races (Naleśnikowe Wyścigi), ale dzieci mogły je zobaczyć w trakcie pokazu prezentacji. Zaintrygowanych tym dniem zapraszam do obejrzenia relacji oraz prezentacji:


Karolina Wojtiuk
 fot. Karolina Wojtiuk