SP1 Aktualności Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999568

-------------------------------------

 BHP
Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole

   W grudniu gościliśmy w naszej szkole Odyseusza, maskotkę z Grecji. Odyseusz pochodzi z Saloników, drugim pod względem wielkości greckim miastem. Wizyta misia była czasem na poznanie tego kraju. Odszukaliśmy Grecję na mapie, sprawdziliśmy odległość od Żar. Obejrzeliśmy zdjęcia i filmy o Grecji. W dzienniku podróży maskotki znaleźliśmy wiele informacji i stworzyliśmy plakat o tym kraju.A oto zdjęcia greckiej maskotki w naszej szkole oraz uczniowie z naszej greckiej szkoły partnerskiej:


 
Klasa 5c spotkała się z Grekami podczas wideokonferencji.


 


Mixbook - Create stunning photo books, cards and calendars! | Design your own photo book with Mixbook's easy online editor.

   Grudzień ściśle związany jest ze świętami Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się wiele o tradycjach świątecznych naszych partnerów z projektu. Poniżej przedstawiamy wideo o greckich zwyczajach, które otrzymaliśmy od kolegów z zagranicy. Dla osób zaciekawionych tematem polecam naszą stronę projektu, gdzie jest więcej materiałów, które wymieniliśmy z uczniami z Europy: https://twinspace.etwinning.net/10704/pages/page/71080

Film z Grecji:


A oto nasza prezentacja o polskich tradycjach, które przekazywaliśmy maskotce z Grecji:
Jak co roku, nie zabrakło także wymiany kartek świątecznych. Życzenia otrzymaliśmy z Grecji, Słowenii, Czech, Niemiec i Portugalii.
   Wspólnie z kolegami z zagranicy stworzyliśmy składankę angielskiej kolędy Jingle Bells w naszych językach narodowych. Tak powstał wspólny zbiór wersji w języku angielskim, polskim, greckim, słoweńskim, portugalskim, czeskim i niemieckim. Zachęcam do śpiewania w różnych językach.


Odyseusz pomagał uczyć się na lekcjach języka angielskiego. Dzięki niemu nauka stała się przyjemnością.
Izabela Mielniczek
 
STOPKA