SP1 Aktualności Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750614
Podsumowanie wizyty greckiej maskotki w naszej szkole PDF Drukuj Email

   W grudniu gościliśmy w naszej szkole Odyseusza, maskotkę z Grecji. Odyseusz pochodzi z Saloników, drugim pod względem wielkości greckim miastem. Wizyta misia była czasem na poznanie tego kraju. Odszukaliśmy Grecję na mapie, sprawdziliśmy odległość od Żar. Obejrzeliśmy zdjęcia i filmy o Grecji. W dzienniku podróży maskotki znaleźliśmy wiele informacji i stworzyliśmy plakat o tym kraju.A oto zdjęcia greckiej maskotki w naszej szkole oraz uczniowie z naszej greckiej szkoły partnerskiej:


 
Klasa 5c spotkała się z Grekami podczas wideokonferencji.


 


Mixbook - Create stunning photo books, cards and calendars! | Design your own photo book with Mixbook's easy online editor.

   Grudzień ściśle związany jest ze świętami Bożego Narodzenia. Dowiedzieliśmy się wiele o tradycjach świątecznych naszych partnerów z projektu. Poniżej przedstawiamy wideo o greckich zwyczajach, które otrzymaliśmy od kolegów z zagranicy. Dla osób zaciekawionych tematem polecam naszą stronę projektu, gdzie jest więcej materiałów, które wymieniliśmy z uczniami z Europy: https://twinspace.etwinning.net/10704/pages/page/71080

Film z Grecji:


A oto nasza prezentacja o polskich tradycjach, które przekazywaliśmy maskotce z Grecji:
Jak co roku, nie zabrakło także wymiany kartek świątecznych. Życzenia otrzymaliśmy z Grecji, Słowenii, Czech, Niemiec i Portugalii.
   Wspólnie z kolegami z zagranicy stworzyliśmy składankę angielskiej kolędy Jingle Bells w naszych językach narodowych. Tak powstał wspólny zbiór wersji w języku angielskim, polskim, greckim, słoweńskim, portugalskim, czeskim i niemieckim. Zachęcam do śpiewania w różnych językach.


Odyseusz pomagał uczyć się na lekcjach języka angielskiego. Dzięki niemu nauka stała się przyjemnością.
Izabela Mielniczek