SP1 Aktualności Czytanie? Lubię to! (1) niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191081
Czytanie? Lubię to! (1) PDF Drukuj Email

   Jednym z czterech podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016 jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tego też powodu w klasach 4c, 5a, 6b i 6c będziemy czytać kilka razy w tygodniu ciekawe książki spoza kanonu lektur. Najpierw zapoznamy się z tekstami zaproponowanymi przeze mnie. Klasa czwarta pozna historię Eri, która musi wykonać bardzo niebezpieczną misję ze smokiem w tle, zaś klasa piąta i szóste poznają niezwykle poruszającą historię Oskara, chłopca chorego na białaczkę.
   Celem tego działania jest zapoznanie uczniów z prawdziwą literaturą, zachęcenie do poznawania nowych historii zawartych w ciekawych książkach.
   Po przeczytaniu Eri i smoka Jacka Inglota oraz Oskara i pani Róży Érica-Emmanuela Schmitta wypożyczymy z biblioteki szkolnej kilka nowości, m.in. Bajki filozoficzne Michela Piquemala.
   Oby niegdysiejszy pomysł realizowany pod nazwą "Cała Polska czyta dzieciom" zbliżył świat wartościowej literatury z dziećmi.
Piotr Pałac
alt alt