SP1 Aktualności Czytanie? Lubię to! (1) poniedziałek, 27 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11025118

-------------------------------------

 BHP


Czytanie? Lubię to! (1)

   Jednym z czterech podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016 jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Z tego też powodu w klasach 4c, 5a, 6b i 6c będziemy czytać kilka razy w tygodniu ciekawe książki spoza kanonu lektur. Najpierw zapoznamy się z tekstami zaproponowanymi przeze mnie. Klasa czwarta pozna historię Eri, która musi wykonać bardzo niebezpieczną misję ze smokiem w tle, zaś klasa piąta i szóste poznają niezwykle poruszającą historię Oskara, chłopca chorego na białaczkę.
   Celem tego działania jest zapoznanie uczniów z prawdziwą literaturą, zachęcenie do poznawania nowych historii zawartych w ciekawych książkach.
   Po przeczytaniu Eri i smoka Jacka Inglota oraz Oskara i pani Róży Érica-Emmanuela Schmitta wypożyczymy z biblioteki szkolnej kilka nowości, m.in. Bajki filozoficzne Michela Piquemala.
   Oby niegdysiejszy pomysł realizowany pod nazwą "Cała Polska czyta dzieciom" zbliżył świat wartościowej literatury z dziećmi.
Piotr Pałac
alt alt

 
STOPKA