SP1 Aktualności Spotkanie z terapeutą niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191042
Spotkanie z terapeutą PDF Drukuj Email

   15.12.2015 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z psychoterapeutą Zbigniewem Kamratem pod hasłem: „Psyche Szakal”. W debacie brali udział uczniowie klas szóstych (łącznie 68 uczniów).
   Warsztaty dotyczyły problemu zażywania różnych substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Uczniowie dowiedzieli się, jak groźne i niebezpieczne dla zdrowia i życia są substancje chemiczne o działaniu psychoaktywnym. W trakcie debaty poruszana była także problematyka spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich. Prowadzący, odwołując się do przykładów terapii zaczerpniętych wprost ze swej pracy, ukazał uczniom przyczyny, skutki, a także długą drogę leczenia i powrotu do „normalnego” życia bez używek. Po spotkaniach uczniowie wyrażali bardzo pozytywne opinie, a wielu z nich stwierdziło, że była to dla nich jedna z wartościowszych lekcji profilaktycznych. Program był zrealizowany dzięki sfinansowaniu ze środków MKRPA w Żarach.
Aneta Kochanowicz

fot. Piotr Pałac