SP1 Aktualności Spotkanie z terapeutą niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999286

-------------------------------------

 BHP
Spotkanie z terapeutą

   15.12.2015 r. w naszej szkole odbyły się spotkania z psychoterapeutą Zbigniewem Kamratem pod hasłem: „Psyche Szakal”. W debacie brali udział uczniowie klas szóstych (łącznie 68 uczniów).
   Warsztaty dotyczyły problemu zażywania różnych substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Uczniowie dowiedzieli się, jak groźne i niebezpieczne dla zdrowia i życia są substancje chemiczne o działaniu psychoaktywnym. W trakcie debaty poruszana była także problematyka spożywania alkoholu i palenia papierosów przez nieletnich. Prowadzący, odwołując się do przykładów terapii zaczerpniętych wprost ze swej pracy, ukazał uczniom przyczyny, skutki, a także długą drogę leczenia i powrotu do „normalnego” życia bez używek. Po spotkaniach uczniowie wyrażali bardzo pozytywne opinie, a wielu z nich stwierdziło, że była to dla nich jedna z wartościowszych lekcji profilaktycznych. Program był zrealizowany dzięki sfinansowaniu ze środków MKRPA w Żarach.
Aneta Kochanowicz

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA