SP1 Aktualności POLSKA ZA JAGIELLONÓW - konkurs historyczny środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009416

-------------------------------------

 BHP


POLSKA ZA JAGIELLONÓW - konkurs historyczny

   Dnia 10.11.2015 Ł odbył się szkolny konkurs historyczny „Polska za Jagiellonów”, w którym wzięli udział uczniowie klas VI: Oliwia Różewicz kl. VI a, Maciej Onuchowski kl. VI a, Inez Kabin kl. VI b, Jan Powęski kl. VI b, Kornelia Przybyłek kl. VI c i Błażej Krawczyk kl. VI c.
   Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o przeszłości Polski oraz jej wzbogacenie i poszerzenie. Uczestnicy konkursu zmagali się z wiedzą historyczną wykraczającą poza program nauczania, obejmującą dzieje Polski od początku panowania dynastii Jagiellonów - Władysława Jagiełły - do ostatniego władcy z tej dynastii – Zygmunta II Augusta (od XIV do XVI wieku).
   Szeroką wiedzą wykazali się ucz. z kl. VI a - zajmując I miejsce, kl. VI b - II miejsce, kl. VI c- III miejsce. Uczniowie zwycięskiej klasy mogą uważać się za znawców historii Polski XIV-XVI wieku.
   Gratuluję zwycięzcom!
Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA