SP1 Aktualności POLSKA ZA JAGIELLONÓW - konkurs historyczny niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750344
POLSKA ZA JAGIELLONÓW - konkurs historyczny PDF Drukuj Email

   Dnia 10.11.2015 Ł odbył się szkolny konkurs historyczny „Polska za Jagiellonów”, w którym wzięli udział uczniowie klas VI: Oliwia Różewicz kl. VI a, Maciej Onuchowski kl. VI a, Inez Kabin kl. VI b, Jan Powęski kl. VI b, Kornelia Przybyłek kl. VI c i Błażej Krawczyk kl. VI c.
   Celem konkursu było upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o przeszłości Polski oraz jej wzbogacenie i poszerzenie. Uczestnicy konkursu zmagali się z wiedzą historyczną wykraczającą poza program nauczania, obejmującą dzieje Polski od początku panowania dynastii Jagiellonów - Władysława Jagiełły - do ostatniego władcy z tej dynastii – Zygmunta II Augusta (od XIV do XVI wieku).
   Szeroką wiedzą wykazali się ucz. z kl. VI a - zajmując I miejsce, kl. VI b - II miejsce, kl. VI c- III miejsce. Uczniowie zwycięskiej klasy mogą uważać się za znawców historii Polski XIV-XVI wieku.
   Gratuluję zwycięzcom!
Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac