SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie siódme poniedziałek, 24 września 2018
 

 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7519276
Kółko filmowe – spotkanie siódme PDF Drukuj Email

   W środę, 16 grudnia 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się siódme spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film 20000 mil podmorskiej żeglugi w reżyserii Richarda Fleischera. Na seans przybyło prawie dwadzieścioro uczniów.
   Kapitan Nemo, dowódca okrętu podwodnego Nautilus, atakuje jednostki nawodne, ponieważ przewożą one ładunek, który służy do produkcji broni. Film jest próbą ukazania walki jednostki z kolonializmem, wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną. Już kilka metrów pod wodą rozpoczyna się wolność, możliwość samodzielnego decydowania o swoim losie. Czy można jednak samodzielnie wymierzać sprawiedliwość? Pytaliśmy już o to w czasie projekcji Piotrusia i wilka.
   Film, mimo iż upłynęło od jego premiery 61 lat, mimo widocznych, nieporadnych jeszcze efektów specjalnych, bardzo spodobał się zebranym.
   Tekst powieść Juliusza Verne`a można zdobyć tutaj: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/20-000-mil-podmorskiej-zeglugi/
   Polecamy stronę wolnelektury.pl
Piotr Pałac