SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie siódme piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014022

-------------------------------------

 BHP


Kółko filmowe – spotkanie siódme

   W środę, 16 grudnia 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się siódme spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film 20000 mil podmorskiej żeglugi w reżyserii Richarda Fleischera. Na seans przybyło prawie dwadzieścioro uczniów.
   Kapitan Nemo, dowódca okrętu podwodnego Nautilus, atakuje jednostki nawodne, ponieważ przewożą one ładunek, który służy do produkcji broni. Film jest próbą ukazania walki jednostki z kolonializmem, wyzyskiem i niesprawiedliwością społeczną. Już kilka metrów pod wodą rozpoczyna się wolność, możliwość samodzielnego decydowania o swoim losie. Czy można jednak samodzielnie wymierzać sprawiedliwość? Pytaliśmy już o to w czasie projekcji Piotrusia i wilka.
   Film, mimo iż upłynęło od jego premiery 61 lat, mimo widocznych, nieporadnych jeszcze efektów specjalnych, bardzo spodobał się zebranym.
   Tekst powieść Juliusza Verne`a można zdobyć tutaj: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/20-000-mil-podmorskiej-zeglugi/
   Polecamy stronę wolnelektury.pl
Piotr Pałac
 
STOPKA