SP1 Aktualności Wideokonferencja z uczniami z Grecji piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014451

-------------------------------------

 BHP


Wideokonferencja z uczniami z Grecji

   Aktywnie współpracujemy międzynarodowo w ramach europejskiego programu eTwinnning. Obecnie gościmy w SP 1 grecką maskotkę – Odyseusza. Naszą kolejną wspólną inicjatywą w ramach projektu było zaplanowanie wideokonferencji z uczniami z Grecji. Głównym tematem wideo spotkania były zainteresowania naszych uczniów („My hobby. My favourite sports”). Temat wspaniale wpisał się w program nauczania. Wspólnie z uczniami i szkołą partnerską opracowaliśmy działania i rozpoczęliśmy przygotowania. Przede wszystkim dzieci miały możliwość znalezienia się w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej. Prowadzenie swobodnej wypowiedzi w języku obcym było naszym celem, a spotkanie z uczniami tak odległego państwa zwiększyło motywację do wytężonej pracy. Piątoklasiści (5C) świetnie przygotowali się do spotkania. A oto jak przebiegała nasza wideokonferencja:

  • Przywitanie i przekazanie informacji o naszych krajach.
  • Taniec - polska drużyna zatańczyła grecki taniec sirtaki, a grecka poloneza.
  • Bliższe poznanie – dzieci mówiły po angielsku o swoich zainteresowaniach i ulubionych sportach.
  • Gra w kalambury - zgadywaliśmy pokazywane sporty.
  • Wspólne śpiewanie. Wybraliśmy piosenkę o sportach. Zarówno nasi uczniowie, jak i koledzy z zagranicy, nauczyli się piosenki, oglądając film nakręcony specjalnie dla nich przez klasę trzecią naszej szkoły. Na zakończenie w czapkach Św. Mikołaja zaśpiewaliśmy razem „Jingle Bells” i pożegnaliśmy się.
  • Podsumowanie. Po zakończeniu wideokonferncji nadszedł czas na ewaluację. Stworzyliśmy fotorelację z lekcji w formie internetowej prezentacji oraz wymieniliśmy się informacjami zwrotnymi na padlecie (internetowej tablicy z notatkami) na stronie internetowej projektu.
Była to dla nas świetna zabawa i możliwość naturalnej komunikacji w języku obcym. Zarówno nam, jak i Grekom bardzo podobało się wspólne spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne. Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami, filmami i komentarzami na temat spotkania.
Izabela Mielniczek

Film ze spotkania

 
Nasze komentarze po wideospotkaniu:

Fotorelacja

 
 
 
STOPKA