SP1 Aktualności Wideokonferencja z uczniami z Grecji środa, 24 kwietnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Matematyczne ZOO

 
Odsłon : 8043449
Wideokonferencja z uczniami z Grecji PDF Drukuj Email

   Aktywnie współpracujemy międzynarodowo w ramach europejskiego programu eTwinnning. Obecnie gościmy w SP 1 grecką maskotkę – Odyseusza. Naszą kolejną wspólną inicjatywą w ramach projektu było zaplanowanie wideokonferencji z uczniami z Grecji. Głównym tematem wideo spotkania były zainteresowania naszych uczniów („My hobby. My favourite sports”). Temat wspaniale wpisał się w program nauczania. Wspólnie z uczniami i szkołą partnerską opracowaliśmy działania i rozpoczęliśmy przygotowania. Przede wszystkim dzieci miały możliwość znalezienia się w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej. Prowadzenie swobodnej wypowiedzi w języku obcym było naszym celem, a spotkanie z uczniami tak odległego państwa zwiększyło motywację do wytężonej pracy. Piątoklasiści (5C) świetnie przygotowali się do spotkania. A oto jak przebiegała nasza wideokonferencja:

  • Przywitanie i przekazanie informacji o naszych krajach.
  • Taniec - polska drużyna zatańczyła grecki taniec sirtaki, a grecka poloneza.
  • Bliższe poznanie – dzieci mówiły po angielsku o swoich zainteresowaniach i ulubionych sportach.
  • Gra w kalambury - zgadywaliśmy pokazywane sporty.
  • Wspólne śpiewanie. Wybraliśmy piosenkę o sportach. Zarówno nasi uczniowie, jak i koledzy z zagranicy, nauczyli się piosenki, oglądając film nakręcony specjalnie dla nich przez klasę trzecią naszej szkoły. Na zakończenie w czapkach Św. Mikołaja zaśpiewaliśmy razem „Jingle Bells” i pożegnaliśmy się.
  • Podsumowanie. Po zakończeniu wideokonferncji nadszedł czas na ewaluację. Stworzyliśmy fotorelację z lekcji w formie internetowej prezentacji oraz wymieniliśmy się informacjami zwrotnymi na padlecie (internetowej tablicy z notatkami) na stronie internetowej projektu.
Była to dla nas świetna zabawa i możliwość naturalnej komunikacji w języku obcym. Zarówno nam, jak i Grekom bardzo podobało się wspólne spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne. Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami, filmami i komentarzami na temat spotkania.
Izabela Mielniczek

Film ze spotkania

 
Nasze komentarze po wideospotkaniu:

Fotorelacja