SP1 Aktualności Wycieczka do KRONOPOLU wtorek, 18 września 2018
 

 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7507858
Wycieczka do KRONOPOLU PDF Drukuj Email

   Uczniowie z klasy 2b i 2c w piątek, 27 listopada, wybrali się na wycieczkę do największego zakładu pracy w Żarach, aby poznać go ,,od środka’’. Zostali powitani bardzo miło i profesjonalnie zapoznani z zakładem pracy. Dowiedzieli się, jakie drewno wykorzystuje się do produkcji i jak przetwarza się go na podłogi oraz jak powstają materiały do budownictwa i meblarstwa. Poznali najnowsze technologie produkcyjne oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Zwiedzili zakład oraz mogli z bliska zobaczyć pracujących ludzi i różne maszyny. Na koniec był poczęstunek i upominki. Dziękujemy Kronopolowi za współpracę – uczniowie, opiekunowie (K. Ardelli, M. Rupala) oraz rodzice.
Kazimiera Ardelli

   W piątek z całą klasą pojechaliśmy do Kronopolu. Zakład ten produkuje płyty wiórowe. Podobało mi się to miejsce, firma ta posiada bardzo rozwiniętą technologię. Potem chodziliśmy i zwiedzaliśmy magazyny. Na koniec pracownicy poczęstowali nas cukierkami i wręczyli nam prezenty.
Dawid Makohonik, 2b


fot. Kazimiera Ardelli