SP1 Aktualności SZLACHETNA PACZKA 2015 niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191141
SZLACHETNA PACZKA 2015 PDF Drukuj Email

 

 

Opis rodziny


   Pani Izabela (48 l.) i pan Tomasz (47 l.) wychowują ósemkę cudownych dzieci: Małgorzatę (24 l.), Piotra (21 l.), Marię (19 l.), Bernadetę (18 l.), Ewelinę (17 l.), Julię (15 l.), Marcina (14 l.) i Kacpra (12 l.).
   Utrzymanie ósemki dzieci jest nie lada wyzwaniem, dlatego kilka lat temu pan Tomasz zmienił pracę na lepiej płatną, ale wiążącą się z ciągłymi rozłąkami. Było to niezbędne dla utrzymania rodzin. W przeszłości pani Izabela nie tylko opiekowała się dziećmi, ale także pracowała. W tamtym czasie wiele rzeczy sprawiało jej radość, choćby zwykłe pieczenie ciast. Niestety, cztery lata temu zdiagnozowano u niej schizofrenię i w obecnym stanie nie może podjąć pracy - nawet codzienne czynności sprawiają jej trudność. Dodatkowo miewa stany depresyjne i nie odczuwa już radości tak jak kiedyś.
   Dwa lata temu rodzina otrzymała możliwość przeniesienia się do większego mieszkania (w poprzednim ledwo się mieścili), w tym celu wzięli kredyt na remont lokalu i jego wyposażenie. Rodzina utrzymuje się przede wszystkim z pensji pana Tomasza, a także z niewielkiej kwoty zasiłku. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania oraz leków dla pani Izy na jedną osobę pozostaje ok. 450 zł. Z tej kwoty rodzina regularnie spłaca kredyt mieszkaniowy.
   Pani Izabela ze wzruszeniem mówi, że mąż bardzo się o nich troszczy w tych trudnych chwilach. Najważniejsze dla nich jest, by dzieci się wykształciły, miały dobrą pracę i się usamodzielniły. Najstarsze dzieci studiują kierunki ścisłe. W okresie wakacyjnym podejmują też dorywcze prace. Starsze z dzieci często pomagają przy obiadach, wymyślają różne nowe, ciekawe potrawy, by pomóc mamie.
   Patrząc na tę rodzinę, widać, jak bardzo się kocha, a jej członkowie wspierają się nawzajem.

Potrzeby rodziny

- Żywność trwała: herbata, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach. Inne produkty żywnościowe: karma dla kota.

- Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczki do zębów.

- Odzież:
Kacper (170 cm, szczupły) zimowa kurtka sportowa, kozaki zimowe rozm. 42 (czarne).
Marcin – kozaki zimowe, rozm. 42 (czarne).
Ewelina (170 cm, szczupła, rozm. M), płaszcz zimowy ( szary/czarny/khaki ).
Bernadeta (165 cm, szczupła, rozm. S) płaszcz zimowy (szary/czarny/khaki), zimowe kozaki rozm. 38 (czarne). 
Dziewczyny: bielizna rozm. S, M. 
Chłopcy: bielizna, skarpety (rozm. M, L, XL). 

- Pomoce szkolne: zeszyty, przybory do pisania. 

- Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel. 

- Brakujące sprzęty: łóżko piętrowe najmłodszych chłopców się rozpada. Potrzebowaliby dwóch wersalek. Lodówka przecieka.

- Specjalne upominki:
P. Izabela - kosmetyki,
P. Tomasz - kosmetyki,
Małgorzata - perfumy Avril Lavigne,
Maria i Ewelina - perfumy Bruno Banani,
Marcin i Kacper - zestaw do twarzy przeciwtrądzikowy (lub dla Marcina: książka na temat grafiki komputerowej),
Bernadeta - krem do twarzy,
Piotr - perfumy Adidasa.