SP1 Aktualności Nasza maskotka wyruszyła za granicę niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7557207
Nasza maskotka wyruszyła za granicę PDF Drukuj Email

   Już trzeci rok szkolny wymieniamy się maskotkami z innymi europejskimi krajami. Naszą szkołę odwiedziły maskotki z Grecji, Norwegii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czech, Francji, Chorwacji i Węgier. Wizyty stały się inspiracją dla wielu działań na lekcjach języka angielskiego. Jest to świetna okazja, aby uczyć się angielskiego i poznawać inne państwa w ciekawy sposób.

  W tym roku szkolnym za granicę wysłaliśmy Żarusia, maskotkę znaną wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Przygotowaliśmy paszport i dziennik podróży, w którym opisaliśmy nas, naszą szkołę, miasto i państwo. Dzieci z klas młodszych przygotowały prace plastyczne, a klasy piąte wypracowania w języku angielskim. Klasa 5B nakręciła także pożegnalny film wideo, a 5C przeprowadziła wywiad z Żarusiem. Zapraszam do zapoznania się z pracami dzieci.
Izabela Mielniczek

Film klasy 5B - Pożegnanie Żarusia:

 


Wywiad z Żarusiem - klasa 5C:
 


Maskotki, które odwiedzą naszą szkołę:Fotorelacja


fot. Izabela Mielniczek