SP1 Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych 2015 niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191058
Europejski Dzień Języków Obcych 2015 PDF Drukuj Email

   Już za nami Europejski Dzień Języków Obcych. Został on ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku jako święto różnorodności europejskiej. Jest to także okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Z okazji Europejskiego Dnia Języków klasy szóste miały okazję sprawdzić swoją wiedzę. W Quizie Europejskim: „What do you know about Europe?” poznały ciekawostki kulturowe na temat wybranych krajów europejskich oraz codzienne zwroty w kilku językach.
 
fot. Karolina Wojtiuk

 
   Dzięki udziale w międzynarodowym projekcie mogliśmy przekonać się, że języki łączą ludzi. Zeszłoroczny projekt został nagrodzony Odznaką Jakości przez narodowe biuro eTwinning za innowacyjność i kreatywność, a tegoroczny projekt okazał się jeszcze lepszy (wszelkie międzynarodowe działania dostępne są na stronie internetowej projektu - https://twinspace.etwinning.net/9765 )
    W ramach projektu "Europejski Dzień Języków Obcych" odbyły się wideospotkania na żywo z uczniami z Francji i Hiszpanii. Było to niezwykłe przeżycie, podczas którego uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej. 
   Wymiana kartek z życzeniami z okazji Europejskiego Dnia Języków stała się już tradycją szkoły. W tym roku szkolnym klasy piąte i 2A wykonały kartki, które zostały wysłane za granicę. Poniżej możecie obejrzeć nasze prace:


   My otrzymaliśmy życzenia z dwóch hiszpańskich szkół, Francji, Słowacji, Rumunii i Litwy. W holu szkoły można było obejrzeć i przeczytać wiadomości od kolegów z zagranicy.

Zdjęcia kartekWideo-relacja z Hiszpanii:
Zdjęcie ze Słowacji:


fot. Karolina Wojtiuk


   Nasze kartki sprawiły wiele radości dzieciom z innych krajów. Możecie obejrzeć film z wyspy Reunion (Francja), na którym uczniowie starają się przeczytać nasze kartki po polsku i angielsku!

Kartki z Polski we Francji: 

Przedstawiliśmy się uczniom z zagranicy. Naszą szkołę reprezentowała klasa 5D.

 
Wideo uczniów z Litwy:

Wideo uczniów z Francji (wyspa Reunion):


 
Wraz z uczniami z Hiszpanii stworzyliśmy dwujęzyczną prezentację, przedstawiającą wybrane przez nas słowa:

   Podczas realizacji zadań projektowych chcieliśmy pokazać różnorodność europejską. W tym celu wykonaliśmy wraz z partnerami projektu internetową mapę myśli, prezentującą nasze państwa oraz chmury wyrazowe. 

Mapa myśli:


Chmury wyrazowe

 

Wszystkie szkoły partnerskie zaprojektowały internetowe plakaty zachęcające do nauki języków obcych. Oto one:

Plakaty i zdjęcia