SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie czwarte niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191071
Kółko filmowe – spotkanie czwarte PDF Drukuj Email

   W środę, 4 listopada 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się czwarte spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Piotruś i wilk w reżyserii Suzie Templeton.
   Piotruś i wilk to trwający około 30 minut lalkowy film krótkometrażowy, który treścią nawiązuje do muzycznej bajki Sergiusza Prokofiewa, wykorzystanej zresztą w obrazie. Piotruś, oddzielony od świata wysokim płotem, marzy o wyjściu na zewnątrz. Towarzyszą mu w tym Kaczuszka i Ptaszek. Pojawienie się wilka niszczy sielski spokój przyjaciół. Zwierzę zjada Kaczuszkę, Piotruś chce złapać wilka. Gdy mu się to udaje, przypomina sobie, że wcześniej jeden z Myśliwych bardzo źle go potraktował. Przypomniał sobie także o kocie Dziadka – każdy chciał komuś wyrządzić krzywdę. Myśliwy jemu, kot Ptaszkowi, Wilk kotu, a wcześniej przecież zabił Kaczkę. Trzeba było przerwać tę postępującą nienawiść i wrogość. Piotruś, ku zdziwieniu wszystkich, uwolnił schwytanego wilka w mieście i pozwolił mu wrócić do lasu. Przeciwstawił się złu, które rodzi kolejne zło. Udowodnił, że dobro może i musi je zwyciężać.
   Uczniom bardzo spodobała się ta krótka bajka, dowiedzieli się także, co to jest film krótkometrażowy i lalkowy, stwierdzili, że bardzo trudno jest w życiu nie pragnąć zemsty.
Piotr Pałac

alt
 
fot. Piotr Pałac