SP1 Aktualności Kółko filmowe – spotkanie czwarte wtorek, 28 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11028242

-------------------------------------

 BHP


Kółko filmowe – spotkanie czwarte

   W środę, 4 listopada 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się czwarte spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Piotruś i wilk w reżyserii Suzie Templeton.
   Piotruś i wilk to trwający około 30 minut lalkowy film krótkometrażowy, który treścią nawiązuje do muzycznej bajki Sergiusza Prokofiewa, wykorzystanej zresztą w obrazie. Piotruś, oddzielony od świata wysokim płotem, marzy o wyjściu na zewnątrz. Towarzyszą mu w tym Kaczuszka i Ptaszek. Pojawienie się wilka niszczy sielski spokój przyjaciół. Zwierzę zjada Kaczuszkę, Piotruś chce złapać wilka. Gdy mu się to udaje, przypomina sobie, że wcześniej jeden z Myśliwych bardzo źle go potraktował. Przypomniał sobie także o kocie Dziadka – każdy chciał komuś wyrządzić krzywdę. Myśliwy jemu, kot Ptaszkowi, Wilk kotu, a wcześniej przecież zabił Kaczkę. Trzeba było przerwać tę postępującą nienawiść i wrogość. Piotruś, ku zdziwieniu wszystkich, uwolnił schwytanego wilka w mieście i pozwolił mu wrócić do lasu. Przeciwstawił się złu, które rodzi kolejne zło. Udowodnił, że dobro może i musi je zwyciężać.
   Uczniom bardzo spodobała się ta krótka bajka, dowiedzieli się także, co to jest film krótkometrażowy i lalkowy, stwierdzili, że bardzo trudno jest w życiu nie pragnąć zemsty.
Piotr Pałac

alt
 
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA