SP1 Aktualności Lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy koło Zielonej Góry niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750528
Lekcja muzealna w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy koło Zielonej Góry PDF Drukuj Email

   W środę, 28 października 2015 r., uczniowie klas IV SP 1 w Żarach uczestniczyli w lekcji muzealnej „Archeologia - podstawowe pojęcia, praca archeologa, rodzaje stanowisk archeologicznych”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z pojęciem archeologia, pracą archeologa, przedstawienie powiązania między archeologią a historią jako naukami pokrewnymi oraz ukazanie roli muzeum w przekazywaniu wiedzy historycznej. Po zajęciach uczniowie obejrzeli ekspozycje archeologiczne:

Ekspozycja czasowa
„ZAGINIONE- OCALONE” - szczecińskiej kolekcji starożytności pomorskich. Wystawa czasowa przedstawia najnowsze znaleziska archeologiczne.

Ekspozycje stałe
Łowcy i rolnicy epoki kamienia na Środkowym Nadodrzu.
Wicina - gród metalurgów sprzed 2500 lat.
Środkowe Nadodrze u schyłku starożytności.

   Lekcje muzealne to jedna z form zajęć w procesie dydaktyczno–wychowawczym. Są źródłem spostrzeżeń potrzebnych do rozwoju myślenia uczniów, rozbudzają zainteresowania historią i przywiązanie do regionu.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska