SP1 Aktualności Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999153

-------------------------------------

 BHP
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   „Biblioteki szkolne rządzą” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzono w październiku. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała:
 
• „Rebusy literackie” - konkurs dla uczniów klas IV-VI na najlepszy rebus literacki, którego rozwiązaniem jest: tytuł książki, imię i nazwisko autora lub bohatera, cytat z książki itp. Liczyła się inwencja twórcza wykonawców (pomysł, zdolności plastyczne, estetyka wykonania oraz przejrzystość, tj. wyraźne rysunki, duże litery itd.). Wszystkie rebusy zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły. Zaś w rozwiązywanie ich mogli się pobawić wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.

WYNIKI KONKURSU NA REBUS LITERACKI
I miejsce - klasa IV b
II miejsce - klasa V c
III miejsce - klasa VI a
• „Biblioteka skarbnicą mądrości” - zajęcia czytelnicze dla klas III, których celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do czytania, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania zadań (łamigłówek, krzyżówek, wykreślanek, rebusów itp.) związanych z książką i biblioteką oraz propagowanie twórczych postaw uczniów i promocja biblioteki. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Noc w bibliotece”, a następnie wypowiadały się na temat biblioteki i książek. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie przygotowanych zadań, które zostały umieszczone na arkuszach papieru. Powstałe plakaty zaprezentowano na wystawie w holu szkoły.
Jolanta Kochfot. Jolanta Koch
 
STOPKA