SP1 Aktualności Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych wtorek, 21 sierpnia 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7456862
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email

   „Biblioteki szkolne rządzą” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzono w październiku. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie bibliotek w edukacji, promocja i podniesienie rangi biblioteki w środowisku szkolnym oraz zbliżenie uczniów do biblioteki i książki. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała:
 
• „Rebusy literackie” - konkurs dla uczniów klas IV-VI na najlepszy rebus literacki, którego rozwiązaniem jest: tytuł książki, imię i nazwisko autora lub bohatera, cytat z książki itp. Liczyła się inwencja twórcza wykonawców (pomysł, zdolności plastyczne, estetyka wykonania oraz przejrzystość, tj. wyraźne rysunki, duże litery itd.). Wszystkie rebusy zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły. Zaś w rozwiązywanie ich mogli się pobawić wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.

WYNIKI KONKURSU NA REBUS LITERACKI
I miejsce - klasa IV b
II miejsce - klasa V c
III miejsce - klasa VI a
• „Biblioteka skarbnicą mądrości” - zajęcia czytelnicze dla klas III, których celem było propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do czytania, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania zadań (łamigłówek, krzyżówek, wykreślanek, rebusów itp.) związanych z książką i biblioteką oraz propagowanie twórczych postaw uczniów i promocja biblioteki. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Noc w bibliotece”, a następnie wypowiadały się na temat biblioteki i książek. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie przygotowanych zadań, które zostały umieszczone na arkuszach papieru. Powstałe plakaty zaprezentowano na wystawie w holu szkoły.
Jolanta Kochfot. Jolanta Koch