SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie trzecie sobota, 20 kwietnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Matematyczne ZOO

 
Odsłon : 8032009
Koło filmowe – spotkanie trzecie PDF Drukuj Email

   W środę, 28 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się trzecie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Powrót do przyszłości I w reżyserii Roberta Zemeckisa.
   Zaznaczyć trzeba, iż film bardzo spodobał się zebranym, na twarzach uczniów opuszczających salę widoczny był uśmiech, większość zapowiadała zapoznanie się z kolejnymi częściami trylogii. Szalony naukowiec Emmett Brown, beztroski Martin McFly, seria śmiesznych scen – to musiało wzbudzić sympatię dzieci.
   Przy okazji projekcji tego filmu utrwaliliśmy wiadomości dotyczące s.f., dowiedzieliśmy się także, co to jest trylogia, komedia, poznaliśmy rodzaje komizmu oraz… dane techniczne DeLoreana DMC-12, czyli wehikułu przenoszącego bohaterów w czasie.
   Powrót do przyszłości, mimo iż jest komedią, skłania do przemyśleń iście filozoficznych. Martin zmienił przeszłość, co miało wpływ na poprawę bytu jego rodziny. My nie mamy możliwości naprawiania błędów w przeszłości, możemy jednak wyciągać z nich wnioski i próbować więcej ich nie popełniać. Zawsze warto naprawiać, nigdy burzyć!
   Na koniec uczniowie otrzymali karty pracy, wkrótce dowiemy się, czy – gdyby mogli – woleliby odbyć podróż w przeszłość lub przyszłość oraz co by tam zrobili.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac