SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie trzecie niedziela, 26 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11020118

-------------------------------------

 BHP


Koło filmowe – spotkanie trzecie

   W środę, 28 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się trzecie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Powrót do przyszłości I w reżyserii Roberta Zemeckisa.
   Zaznaczyć trzeba, iż film bardzo spodobał się zebranym, na twarzach uczniów opuszczających salę widoczny był uśmiech, większość zapowiadała zapoznanie się z kolejnymi częściami trylogii. Szalony naukowiec Emmett Brown, beztroski Martin McFly, seria śmiesznych scen – to musiało wzbudzić sympatię dzieci.
   Przy okazji projekcji tego filmu utrwaliliśmy wiadomości dotyczące s.f., dowiedzieliśmy się także, co to jest trylogia, komedia, poznaliśmy rodzaje komizmu oraz… dane techniczne DeLoreana DMC-12, czyli wehikułu przenoszącego bohaterów w czasie.
   Powrót do przyszłości, mimo iż jest komedią, skłania do przemyśleń iście filozoficznych. Martin zmienił przeszłość, co miało wpływ na poprawę bytu jego rodziny. My nie mamy możliwości naprawiania błędów w przeszłości, możemy jednak wyciągać z nich wnioski i próbować więcej ich nie popełniać. Zawsze warto naprawiać, nigdy burzyć!
   Na koniec uczniowie otrzymali karty pracy, wkrótce dowiemy się, czy – gdyby mogli – woleliby odbyć podróż w przeszłość lub przyszłość oraz co by tam zrobili.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA