SP1 Aktualności Dzień Głośnego Czytania środa, 24 kwietnia 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Matematyczne ZOO

 
Odsłon : 8043431
Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email

   29 września to Dzień Głośnego Czytania. To święto ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest propagowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
   W dniach 28-29 września w bibliotece odbyło się głośne czytanie książki pt. „Anielka” Bolesława Prusa w związku z akcją Narodowe Czytanie. Uczestniczyły w tym klasy IV b, V d oraz uczniowie klas I-III. Następnie dzieci rysowały ilustracje do przeczytanego fragmentu. Prace zdobią wystawę książek i informacji na temat życia i twórczości Bolesława Prusa. Poza tym odbyło się głośne czytanie innych książek, by poznać przygody ich bohaterów i doskonalić technikę czytania.
 

Czytajcie!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch i Joanna Issel