SP1 Aktualności Dzień Głośnego Czytania środa, 22 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11009443

-------------------------------------

 BHP


Dzień Głośnego Czytania

   29 września to Dzień Głośnego Czytania. To święto ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest propagowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
   W dniach 28-29 września w bibliotece odbyło się głośne czytanie książki pt. „Anielka” Bolesława Prusa w związku z akcją Narodowe Czytanie. Uczestniczyły w tym klasy IV b, V d oraz uczniowie klas I-III. Następnie dzieci rysowały ilustracje do przeczytanego fragmentu. Prace zdobią wystawę książek i informacji na temat życia i twórczości Bolesława Prusa. Poza tym odbyło się głośne czytanie innych książek, by poznać przygody ich bohaterów i doskonalić technikę czytania.
 

Czytajcie!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch i Joanna Issel
 
STOPKA