SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie drugie sobota, 16 lutego 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7869017
Koło filmowe – spotkanie drugie PDF Drukuj Email

   Spotkanie pierwsze: prezentacja filmu Hobbit. Bitwa pięciu armii. Zagadnienia: cechy literatury i filmów fantasy; wartość przyjaźni, honoru, poświęcenia oraz domu w życiu człowieka; zgubne skutki chciwości.

   W środę, 7 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się drugie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Gwiezdne wojny. Zemsta Sithów.
   Dwudziestopięcioosobowa grupa miłośników kina spotkała się na ponad dwie godziny, by prześledzić losy bohaterów jednego z najbardziej słynnych filmów science fiction (skróty to: s.f. i SF). Mogliśmy w ten sposób porównać cechy tejże literatury i filmów z cechami tekstów i obrazów fantasy. Obce cywilizacje, niezwykłe stworzenia, zaawansowana technologia umożliwiająca rekonstrukcję części ciała, lasery, roboty, statki kosmiczne, wydarzenia z dalekiej przyszłości - to wyznaczniki gatunkowe tej ważnej gałęzi literatury i kina.
   Prześledziliśmy losy Anakina Skywalkera, który wraz z innymi Jedi był rycerzem i miał bronić Republiki, reprezentował jasną stronę mocy. Zło jednak nie znosi ludzi szlachetnych i upomina się o nich, niszcząc ich kłamstwem i podstępem. Anakin nie usłuchał innych Jedi i przeszedł na ciemną stronę mocy.
   Wielkie wrażenie na uczniach wywarła postać Mistrza Jody, który, podobnie jak hobbity, Bilbo i Frodo Bagginsowie, choć mały, odznaczał się wielką odwagą i siłą. Dzieci nie mogły uwierzyć, że stawił on czoła samemu Imperatorowi. I o to właśnie chodzi, by codziennym, pozornie małym, lecz dobrym, przykładnym życiem, ratować ten świat przed złem.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac