SP1 Aktualności Koło filmowe – spotkanie drugie niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999183

-------------------------------------

 BHP
Koło filmowe – spotkanie drugie

   Spotkanie pierwsze: prezentacja filmu Hobbit. Bitwa pięciu armii. Zagadnienia: cechy literatury i filmów fantasy; wartość przyjaźni, honoru, poświęcenia oraz domu w życiu człowieka; zgubne skutki chciwości.

   W środę, 7 października 2015 r., w gab. 304b SP 1 w Żarach odbyło się drugie spotkanie koła filmowego. Zaprezentowano film Gwiezdne wojny. Zemsta Sithów.
   Dwudziestopięcioosobowa grupa miłośników kina spotkała się na ponad dwie godziny, by prześledzić losy bohaterów jednego z najbardziej słynnych filmów science fiction (skróty to: s.f. i SF). Mogliśmy w ten sposób porównać cechy tejże literatury i filmów z cechami tekstów i obrazów fantasy. Obce cywilizacje, niezwykłe stworzenia, zaawansowana technologia umożliwiająca rekonstrukcję części ciała, lasery, roboty, statki kosmiczne, wydarzenia z dalekiej przyszłości - to wyznaczniki gatunkowe tej ważnej gałęzi literatury i kina.
   Prześledziliśmy losy Anakina Skywalkera, który wraz z innymi Jedi był rycerzem i miał bronić Republiki, reprezentował jasną stronę mocy. Zło jednak nie znosi ludzi szlachetnych i upomina się o nich, niszcząc ich kłamstwem i podstępem. Anakin nie usłuchał innych Jedi i przeszedł na ciemną stronę mocy.
   Wielkie wrażenie na uczniach wywarła postać Mistrza Jody, który, podobnie jak hobbity, Bilbo i Frodo Bagginsowie, choć mały, odznaczał się wielką odwagą i siłą. Dzieci nie mogły uwierzyć, że stawił on czoła samemu Imperatorowi. I o to właśnie chodzi, by codziennym, pozornie małym, lecz dobrym, przykładnym życiem, ratować ten świat przed złem.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA