SP1 Aktualności WIDEOKONFERENCJE Z UCZNIAMI Z HISZPANII I FRANCJI W SP1 niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191055
WIDEOKONFERENCJE Z UCZNIAMI Z HISZPANII I FRANCJI W SP1 PDF Drukuj Email

   Angielski to język o zasięgu ogólnoświatowym i jego znajomość jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach. Przede wszystkim ważna jest prawdziwa komunikacja w tym języku. Uczniowie naszej szkoły co roku mają okazję ćwiczyć mówienie podczas spotkań na żywo z uczniami z całego świata (dwa lata temu odbyły się spotkania z Hiszpanami, w zeszłym roku z Czechami). We wtorek klasa 5D rozmawiała z uczniami z Hiszpanii, z miasta Sant Boi koło Barcelony. Natomiast klasa 5C z Francuzami, a dokładnie z francuskiej kolonii z wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim! Było więc bardzo egzotycznie.
   Dzieci przygotowały prezentacje o swoich krajach. Przedstawiły siebie, mówiąc kilka zdań o sobie i swoich upodobaniach w języku angielskim. Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26.09.) uczniowie starali się nauczyć kilka słów po hiszpańsku i francusku, powtarzając je za kolegami z zagranicy. Ogromną radość sprawiło nam, że mogliśmy nauczyć obcokrajowców kilku polskich wyrazów. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Happy Birthday i pożegnaliśmy się.
   Spotkania wzbudziły wiele emocji. Było to niezwykłe przeżycie, podczas którego uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej. Dzięki współpracy międzynarodowej uczniowie poznają również inne kultury i języki, ucząc się tolerancji.
   Te doświadczenia zostaną na długo w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać kolejnych wideokonferencji!
Izabela Mielniczek
nauczyciel języka angielskiego


Spotkanie z Hiszpanią

Spotkanie z Francją

 


Film z wideo-spotkań:

 

Fotorelacja:
fot. Izabela Mielniczek