SP1 Aktualności WIDEOKONFERENCJE Z UCZNIAMI Z HISZPANII I FRANCJI W SP1 niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10999351

-------------------------------------

 BHP
WIDEOKONFERENCJE Z UCZNIAMI Z HISZPANII I FRANCJI W SP1

   Angielski to język o zasięgu ogólnoświatowym i jego znajomość jest niezwykle istotna w dzisiejszych czasach. Przede wszystkim ważna jest prawdziwa komunikacja w tym języku. Uczniowie naszej szkoły co roku mają okazję ćwiczyć mówienie podczas spotkań na żywo z uczniami z całego świata (dwa lata temu odbyły się spotkania z Hiszpanami, w zeszłym roku z Czechami). We wtorek klasa 5D rozmawiała z uczniami z Hiszpanii, z miasta Sant Boi koło Barcelony. Natomiast klasa 5C z Francuzami, a dokładnie z francuskiej kolonii z wyspy Reunion na Oceanie Indyjskim! Było więc bardzo egzotycznie.
   Dzieci przygotowały prezentacje o swoich krajach. Przedstawiły siebie, mówiąc kilka zdań o sobie i swoich upodobaniach w języku angielskim. Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26.09.) uczniowie starali się nauczyć kilka słów po hiszpańsku i francusku, powtarzając je za kolegami z zagranicy. Ogromną radość sprawiło nam, że mogliśmy nauczyć obcokrajowców kilku polskich wyrazów. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Happy Birthday i pożegnaliśmy się.
   Spotkania wzbudziły wiele emocji. Było to niezwykłe przeżycie, podczas którego uczniowie mogli ćwiczyć swoje umiejętności językowe w prawdziwej sytuacji komunikacyjnej. Dzięki współpracy międzynarodowej uczniowie poznają również inne kultury i języki, ucząc się tolerancji.
   Te doświadczenia zostaną na długo w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać kolejnych wideokonferencji!
Izabela Mielniczek
nauczyciel języka angielskiego


Spotkanie z Hiszpanią

Spotkanie z Francją

 


Film z wideo-spotkań:

 

Fotorelacja:
fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA