SP1 Aktualności Festyn rodzinny z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014601

-------------------------------------

 BHP


Festyn rodzinny z okazji XXX-lecia SP 1 w Żarach

   W sobotę, 3 października, o godz. 10.00 rozpoczął się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach festyn rodzinny z okazji jej XXX-lecia. To ostatnia z serii uroczystości zaplanowanych na ten radosny jubileusz.
   Rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz zaproszeni goście przygotowali dla społeczności JEDYNKI szereg atrakcji. Można było przejechać się bryczką, na koniu, na motorze, poskakać na dmuchanym zamku, pomalować twarz; zmierzyć ciśnienie, obejrzeć wóz strażacki, dowiedzieć się, jak przygotować zdrową żywność, postrzelać z ASG; obejrzeć walkę drużyny wojów serbołużyckich Biełoboh, wziąć udział w plenerze malarskim i w innych konkursach, przygotowanych m.in. przez policję i Grupę 62. Kompanii COMMANDO z Bolesławca. Odbył się również pokaz jazdy kaskaderskiej na motorze, pokaz straży pożarnej i WOPR-u.
   Na scenie lub tuż przed nią odbywały się występy dzieci, które przygotowały pod okiem swoich wychowawców bądź opiekunów piosenki, pokazy tańca lub gry na instrumentach.
   Każdy uczestnik festynu mógł wziąć udział w dwóch akcjach charytatywnych: w biegu XXX-lecia na rzecz naszego ucznia Bartka Wojtczaka oraz w akcji POLA NADZIEI na rzecz żarskiego hospicjum. Aby wziąć udział w biegu należało wpłacić dowolną kwotę na rehabilitację Bartka, pobrać numerek i wystartować. Rywalizacja była naprawdę zażarta.
   W czasie trwania festynu można było kupić pyszne ciasta, zjeść grochówkę lub kiełbasę.
   15% dochodu z festynu zostanie przekazane na zakup cebulek żonkili, wiosną wyrosną z nich POLA NADZIEI. Pieniądze na nie wydane wspomogą hospicjum. 75% zaś zostanie przeznaczone na budowę siłowni w plenerze dla uczniów starszych klas. Wkrótce poinformujemy o zebranej kwocie.
   XXX-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach zmobilizowało absolwentów oraz obecnych uczniów i ich rodziców, jak również sympatyków szkoły do radosnego świętowania, wspominania, przeżywania emocji zatartych przez trzydzieści wspólnie spędzonych lat.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski

fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA