SP1 Aktualności Koło filmowe - spotkanie pierwsze piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014673

-------------------------------------

 BHP


Koło filmowe - spotkanie pierwsze

   Znam człowieka, który nie wyobraża sobie oglądania swojego ulubionego filmu AMADEUSZ Miloša Formana poza kinem. Duży ekran, ciemność, niesamowite nagłośnienie – to jest to! My, dwudziestoosobowa drużyna oglądająca w czwartek, 30 września 2015 r., w gabinecie 304b SP 1 w Żarach ostatnie dzieło reżysera Petera Jacksona HOBBIT. BITWA PIĘCIU ARMII, również czuliśmy się jak w kinie. Tablica interaktywna, przytargane głośniki z subuferem i rolety w oknach – jak w kinie!
   Przez ponad dwie i pół godziny przebywaliśmy w Śródziemiu, świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena, ojca literatury fantasy. Towarzyszyliśmy Bilbo Bagginsowi w jego niezwykłych przygodach z końcowych rozdziałów książki HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM, lekturze szóstoklasistów.
   Uczniowie w skupieniu oglądali opowieść o poświęceniu, honorze, przyjaźni i skutkach zaślepienia przez chciwość. Ostatnie sceny – giną Kili i Fili oraz Dębowa Tarcza – wywołały łzy. Zobaczyliśmy, czym jest prawdziwa przyjaźń. Płacz Włamywacza nad ciałem Thorina oraz milczenie Gandalfa, który nie śmiał nic powiedzieć dzielnemu hobbitowi – dały nam sporo do myślenia.
   Po projekcji porozmawialiśmy nad cechami literatury fantasy, porównaliśmy ją do literatury science fiction oraz krótko omówiliśmy jedne z ostatnich słów króla krasnoludów: „Gdyby ludzie bardziej cenili dom niż złoto, ten świat byłby o wiele piękniejszy”.
   I z tym powróciliśmy do naszych domów. Tęskniąc za światem bohaterów.
Piotr Pałac


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA