SP1 Aktualności Spotkanie z kombatantem, p. Kazimierzem Treiderem czwartek, 18 stycznia 2018
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7124474
Spotkanie z kombatantem, p. Kazimierzem Treiderem PDF Drukuj Email

   W poniedziałek, 21 września 2015 r., z inicjatywy nauczyciela historii, p. Bożeny Masłowskiej, odbyło się spotkanie uczniów SP 1 z kombatantem, uczestnikiem walk w czasie II wojny światowej, p. Kazimierzem Treiderem.
   Mimo sędziwego wieku, p. Kazimierz, chodząc wśród uczniów, odpowiadał na ich pytania. Z owych odpowiedzi wyłonił się obraz życia naszego gościa, który walczył o wolność Polski i Europy. Dzieci słuchały i zdobywały cenną wiedzę o minionych czasach, czasach naznaczonych cierpieniem, heroicznym poświęceniem i ofiarą.
   Na koniec spotkania uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki.
   Tego typu spotkania to niezwykła okazja, by dotknąć historii, poznać ją nie z książek, lecz z opowieści ludzi, którzy ją tworzyli.
Piotr Pałac, Bożena Masłowska

fot. Piotr Pałac