SP1 Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych 2015 niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998161

-------------------------------------

 BHP
Europejski Dzień Języków Obcych 2015
   Już 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych! Jest to święto ustanowione w 2011 roku przez Radę Europy i stanowi okazję, żeby przekonać się, iż nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Ten dzień zachęca również do uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia nam różnorodność językową Europy oraz to, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych.

   Planujemy szereg ciekawych zajęć językowych pozwalających poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów. W czasie lekcji poznamy Europejskie Portfolio Językowe, którego celem jest stymulowanie nauki języków obcych przez całe życie, w duchu tolerancji i szacunku dla kulturowej i językowej różnorodności oraz samoocenę swoich umiejętności.

 
W ramach obchodów Dnia Języków uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie europejskiej współpracy szkół – eTwinning (projekt – „The European Day of Languages”).

W ramach projektu „Europejski Dzień Języków Obcych”:
  • Wymienimy się ręcznie robionymi pocztówkami z kolegami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Litwy, Portugali i innych krajów.
  • Planujemy wideokonferencje z uczniami z Hiszpanii, gdzie będziemy ćwiczyć nasz angielski oraz nauczymy się kilku zwrotów po hiszpańsku!
  • Stworzymy mapę myśli wraz z krajami partnerskimi ukazującą różnorodność kulturową i językową Europy.
  • Wymienimy się plakatami promującymi naukę języków obcych.
  • Nagramy wielojęzykową prezentację, przybliżającą innym narodom nasz język polski. Obejrzymy prezentacje innych krajów.
  • Wymienimy się nagraniami piosenek w języku angielskim i narodowym. Wybraliśmy „Happy birthday”. Następnie połączymy nasze nagrania i stworzymy jedną piosenkę w wielu wersjach językowych.
Projekt już się rozpoczął!

Oto nasze przywitanie z kolegami z zagranicy (klasa 5D):

 
 
Stworzyliśmy już pocztówki w języku angielskim i narodowym. Nasze kartki zostały wysłane i czekamy na te od kolegów z zagranicy.

Nasze prace:
 
STOPKA