SP1 Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych 2015 wtorek, 16 lipca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8270426
Europejski Dzień Języków Obcych 2015 PDF Drukuj Email
   Już 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych! Jest to święto ustanowione w 2011 roku przez Radę Europy i stanowi okazję, żeby przekonać się, iż nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Ten dzień zachęca również do uczenia się języków przez całe życie, w szkole i poza nią, a także uświadamia nam różnorodność językową Europy oraz to, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych.

   Planujemy szereg ciekawych zajęć językowych pozwalających poznać kulturę, obyczaje oraz tradycje poszczególnych krajów. W czasie lekcji poznamy Europejskie Portfolio Językowe, którego celem jest stymulowanie nauki języków obcych przez całe życie, w duchu tolerancji i szacunku dla kulturowej i językowej różnorodności oraz samoocenę swoich umiejętności.

 
W ramach obchodów Dnia Języków uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie europejskiej współpracy szkół – eTwinning (projekt – „The European Day of Languages”).

W ramach projektu „Europejski Dzień Języków Obcych”:
  • Wymienimy się ręcznie robionymi pocztówkami z kolegami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji, Litwy, Portugali i innych krajów.
  • Planujemy wideokonferencje z uczniami z Hiszpanii, gdzie będziemy ćwiczyć nasz angielski oraz nauczymy się kilku zwrotów po hiszpańsku!
  • Stworzymy mapę myśli wraz z krajami partnerskimi ukazującą różnorodność kulturową i językową Europy.
  • Wymienimy się plakatami promującymi naukę języków obcych.
  • Nagramy wielojęzykową prezentację, przybliżającą innym narodom nasz język polski. Obejrzymy prezentacje innych krajów.
  • Wymienimy się nagraniami piosenek w języku angielskim i narodowym. Wybraliśmy „Happy birthday”. Następnie połączymy nasze nagrania i stworzymy jedną piosenkę w wielu wersjach językowych.
Projekt już się rozpoczął!

Oto nasze przywitanie z kolegami z zagranicy (klasa 5D):

 
 
Stworzyliśmy już pocztówki w języku angielskim i narodowym. Nasze kartki zostały wysłane i czekamy na te od kolegów z zagranicy.

Nasze prace: