SP1 Aktualności Trzydzieści lat minęło... niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191070
Trzydzieści lat minęło... PDF Drukuj Email

   1 września 2015 r. o godz. 9.00 na placu apelowym przed Szkołą Podstawową nr 1 im. F. Chopina w Żarach zebrali się szacowni goście - p. Danuta Madej, burmistrz miasta Żary, p. Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz, p. Małgorzata Issel, wicestarosta żarski, ksiądz dziekan Stanisław Pojnar, dyrektorzy szkół, p. Beata Kulasza, przedstawicielka Kuratorium Oświaty, kombatanci oraz byli dyrektorzy i pracownicy SP 1 – nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie i ich rodzice, by rozpocząć rok szkolny 2015/2016 oraz zainaugurować obchody TRZYDZIESTOLECIA JEDYNKI.
   Apel rozpoczął się od uczczenia pamięci poległych w czasie II wojny światowej. W programie znalazły się piosenki i układy taneczne, podziękowania i gratulacje dla byłych dyrektorów i pracowników naszej szkoły oraz wspomnienia. Pani Burmistrz oraz jej Zastępca pasowali dzieci z klas pierwszych na uczniów JEDYNKI.
   Po rozejściu się naszych podopiecznych do klas wręczono akty nadania stopnia awansu zawodowego świeżo upieczonym nauczycielom mianowanym i dyplomowanym, byli dyrektorzy szkoły – p. Mirosław Zengiel, p. Helena Mużyłowska, p. Ewa Krauze-Michalska oraz obecna p. dyrektor Agnieszka Ropska – zasadzili drzewko, które będzie widzialnym znakiem historii SP 1. Następnie zebrani udali się do szkoły, by zapoznać się z przygotowanymi wystawami i prezentacjami multimedialnymi.
   Serdeczne rozmowy, uśmiechy na twarzy, wspomnienia i prawdziwe więzy przyjaźni – to łączy wszystkich sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach.
   Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski


fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski


fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski


oprac. Cezary Sułkowski