SP1 Aktualności Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole niedziela, 19 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 10998420

-------------------------------------

 BHP
Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole

   Maskotki z różnych zakątków świata odwiedzają naszą szkołę. Ostatnim gościem był Brumi, miś z Węgier. Przyjechał do nas z prezentami i uczył dzieci na lekcjach angielskiego, pokazując swój rodzinny kraj, podobieństwa i różnice kulturowe. Dzieci mogły odszukać Węgry na mapie, dowiedzieć się ciekawych informacji o tym miejscu, a nawet ułożyć puzzle przedstawiające miejscowość misia - Pecs. Dzięki dziennikowi podróży maskotki dzieci mogły na chwilę przenieść się do tego państwa, oglądając zdjęcia i czytając listy z zagranicy. Wizyta maskotki zachęciła nas do wymyślania ciekawych projektów w języku angielskim, np. dzieci z młodszych klas wykonały projekty plastyczne, które posłużyły do stworzenia książeczki interaktywnej. Uczniowie klas czwartych nagrali wywiad z misiem w języku angielskim. Kolejną inicjatywą uczniów było nagranie informacji o tym, co miś lubi, a czego nie, tworząc zagadkę, którą wysłaliśmy kolegom z zagranicy. W ten sposób realizujemy treści programowe w ciekawej i motywującej dla uczniów formie. Projekty znajdują się na blogu językowym kidblog.org/Klasaa i stronie projektu http://twinspace.etwinning.net/670/home.

nauczycielka j. angielskiego
Izabela Mielniczek 


Wywiad z misiem
Jaki jest sekret misia? - zagadki dla kolegów z zagranicy:FOTORELACJA
 
STOPKA