SP1 Aktualności Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole niedziela, 20 stycznia 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7750570
Wizyta węgierskiej maskotki w naszej szkole PDF Drukuj Email

   Maskotki z różnych zakątków świata odwiedzają naszą szkołę. Ostatnim gościem był Brumi, miś z Węgier. Przyjechał do nas z prezentami i uczył dzieci na lekcjach angielskiego, pokazując swój rodzinny kraj, podobieństwa i różnice kulturowe. Dzieci mogły odszukać Węgry na mapie, dowiedzieć się ciekawych informacji o tym miejscu, a nawet ułożyć puzzle przedstawiające miejscowość misia - Pecs. Dzięki dziennikowi podróży maskotki dzieci mogły na chwilę przenieść się do tego państwa, oglądając zdjęcia i czytając listy z zagranicy. Wizyta maskotki zachęciła nas do wymyślania ciekawych projektów w języku angielskim, np. dzieci z młodszych klas wykonały projekty plastyczne, które posłużyły do stworzenia książeczki interaktywnej. Uczniowie klas czwartych nagrali wywiad z misiem w języku angielskim. Kolejną inicjatywą uczniów było nagranie informacji o tym, co miś lubi, a czego nie, tworząc zagadkę, którą wysłaliśmy kolegom z zagranicy. W ten sposób realizujemy treści programowe w ciekawej i motywującej dla uczniów formie. Projekty znajdują się na blogu językowym kidblog.org/Klasaa i stronie projektu http://twinspace.etwinning.net/670/home.

nauczycielka j. angielskiego
Izabela Mielniczek 


Wywiad z misiem
Jaki jest sekret misia? - zagadki dla kolegów z zagranicy:FOTORELACJA