SP1 Aktualności Sukcesy uczniów SP 1 Żary piątek, 22 września 2017
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 6995488
Sukcesy uczniów SP 1 Żary PDF Drukuj Email

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. F. Chopina w Żarach odnieśli w tym roku wiele sukcesów. Oto oni:

   Uczniowie klas trzecich:
Magdalena Dawczyk – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”;
Paweł Stankiewicz – finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Martyna Góra – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia; • Maciej Jasinowski (kl. 3) – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia, laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”;
Emilia Mazurkiewicz – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Ksawery Błaszczuk – laureat Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch”;
Karolina Witka – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia;
Agnieszka Dudkiewicz – wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Milena Wójtowicz – laureatka Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, laureatka Powiatowego Lubuskiego, Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki, wyróżniona w prezentacjach wojewódzkich Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2015.

   Uczniowie klas starszych:
Anna Reczyńska (kl. 6) – finalistka Konkursu Przedmiotowego z Historii i Społeczeństwa;
Amanda Majsnerowska (kl. 6) – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Stulecie urodzin ks. Jana Twardowskiego”;
Emilia Żelazek (kl. 6) - finalistka Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, zajęła I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 60 i 300m oraz I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m;
Anna Matkowska (kl. 6) - I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m;
Aleksandra Demidowicz (kl. 6) - I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m;
Nina Pawłow (kl. 6) - I miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu sztafetowym 4x100m, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Alicja Dudkiewicz (kl. 6) - III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w pchnięciu kulą;
Dominik Kominek (kl. 6) - wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Mateusz Murias (kl. 6) - III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w czwórboju chłopców oraz III miejsce w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży w skoku wzwyż;
Oliwia Różewicz (kl. 5) – I miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę Kresową i Budujemy Makiety Zabytków Kresowych”;
Jakub Góra (kl. 6) – II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę Kresową i Budujemy Makiety Zabytków Kresowych”;
Gabriela Rubczyńska (kl. 6) – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko- -Plastycznym „Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy”;
Kinga Dowjat (kl. 5) – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”;
Filip Lidtke (kl. 5) – wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Paweł Bojakowski (kl. 5) - wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”;
Anna Drapała (kl. 4) – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”.

   Oczywiście wielu uczniów odnosiło też sukcesy w zawodach niższego stopnia.
   Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Edyta Talarowska



(na zdjęciu dzieci młodszych – od lewej: Martyna Góra, Ksawery Błaszczuk, Maciej Jasinowski, Magdalena Dawczyk, Paweł Stankiewicz, Karolina Witka, Emilia Mazurkiewicz; na zdjęciu dzieci uczniów klas starszych – od lewej: Anna Matkowska, Jakub Góra, Mateusz Murias, Aleksandra Demidowicz, Kinga Dowjat, Amanda Majsnerowska, Alicja Dudkiewicz, Anna Drapała, Nina Pawłow).
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski