SP1 Aktualności Konkurs profilaktyczny piątek, 24 września 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Logo Librus

FACEBOOK SP1

FACEBOOK BIBLIOTEKA

FACEBOOK ŚWIETLICA
LEPSZA SZKOŁA
ETWINNING
Od grosika do złotówki
EKOLOGIA
E K O L O G I A
STOWARZYSZENIE DOBRA SZKOŁA
KONKURS FILMOWY Międzyszkolny Konkurs Filmowy
ENGLISH BLOG
TRZYMAJ FORMĘ
MAŁY MISTRZ
 SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
BEZPIECZNA SZKOŁA
      
      INFORMATYKA
      FAR

MOL BIBLIOTEKA
Odsłon : 11014249

-------------------------------------

 BHP


Konkurs profilaktyczny

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach wzięli udział w konkursie profilaktycznym „Stop dla nikotyny”. Ich zadaniem było napisanie pracy literackiej na temat Zamiast palenia papierosów i bezsensownego wydawania pieniędzy wolał[a]bym przeznaczyć je na coś innego oraz stworzenie plakatu ukazującego zgubne skutki palenia papierosów. Dzieci bardzo dobrze wywiązały się z tego zadania, czego dowodem jest poniższy wybór prac. Uczniowie ukazali w nich, do czego prowadzi uzależnienie od tytoniu, dokonały obliczeń, z których jasno wynika, iż papierosy zabierają nie tylko zdrowie, lecz również sporą sumę pieniędzy. Ktoś przez nie nie ma ubrania, ktoś przez nie nie pojechał na wymarzone wakacje, ktoś przez nie nie ma roweru i nie może jeździć z rówieśnikami po osiedlu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tekstami, niech zostawią w nas ślad, kto wie, być może ktoś dzięki nim porzuci papierosy na rzecz najbliższych, na rzecz zdrowia i życia?
Piotr Pałac

 

Publikacja pokonkursowa


fot. Aneta Kochanowicz
 
STOPKA