SP1 Aktualności Konkurs profilaktyczny wtorek, 16 lipca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8270424
Konkurs profilaktyczny PDF Drukuj Email

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach wzięli udział w konkursie profilaktycznym „Stop dla nikotyny”. Ich zadaniem było napisanie pracy literackiej na temat Zamiast palenia papierosów i bezsensownego wydawania pieniędzy wolał[a]bym przeznaczyć je na coś innego oraz stworzenie plakatu ukazującego zgubne skutki palenia papierosów. Dzieci bardzo dobrze wywiązały się z tego zadania, czego dowodem jest poniższy wybór prac. Uczniowie ukazali w nich, do czego prowadzi uzależnienie od tytoniu, dokonały obliczeń, z których jasno wynika, iż papierosy zabierają nie tylko zdrowie, lecz również sporą sumę pieniędzy. Ktoś przez nie nie ma ubrania, ktoś przez nie nie pojechał na wymarzone wakacje, ktoś przez nie nie ma roweru i nie może jeździć z rówieśnikami po osiedlu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tekstami, niech zostawią w nas ślad, kto wie, być może ktoś dzięki nim porzuci papierosy na rzecz najbliższych, na rzecz zdrowia i życia?
Piotr Pałac

 

Publikacja pokonkursowa


fot. Aneta Kochanowicz