SP1 Aktualności Konkurs profilaktyczny niedziela, 21 października 2018
 

 
Logo Librus


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7557201
Konkurs profilaktyczny PDF Drukuj Email

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach wzięli udział w konkursie profilaktycznym „Stop dla nikotyny”. Ich zadaniem było napisanie pracy literackiej na temat Zamiast palenia papierosów i bezsensownego wydawania pieniędzy wolał[a]bym przeznaczyć je na coś innego oraz stworzenie plakatu ukazującego zgubne skutki palenia papierosów. Dzieci bardzo dobrze wywiązały się z tego zadania, czego dowodem jest poniższy wybór prac. Uczniowie ukazali w nich, do czego prowadzi uzależnienie od tytoniu, dokonały obliczeń, z których jasno wynika, iż papierosy zabierają nie tylko zdrowie, lecz również sporą sumę pieniędzy. Ktoś przez nie nie ma ubrania, ktoś przez nie nie pojechał na wymarzone wakacje, ktoś przez nie nie ma roweru i nie może jeździć z rówieśnikami po osiedlu. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi tekstami, niech zostawią w nas ślad, kto wie, być może ktoś dzięki nim porzuci papierosy na rzecz najbliższych, na rzecz zdrowia i życia?
Piotr Pałac

 

Publikacja pokonkursowa


fot. Aneta Kochanowicz