SP1 Aktualności sobota, 16 lutego 2019
 

 

snow by jsnowfall
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7868595
Aktualności
Robimy surówki PDF Drukuj Email

   Uczniowie klasy 1 B uczą się, jak się zdrowo odżywiać. Mają już wiele wiadomości na ten temat. Wiadomości to jedno, ale praktyka też jest ważna. Dzieci własnoręcznie przygotowywały na zajęciach surówki z warzyw i owoców. Potem je konsumowały. Okazało się, że własnoręcznie zrobiona surówka zupełnie inaczej smakuje niż ta zrobiona przez mamę, czy babcię. Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję użyć tarki do warzyw i jak się sami przekonali to nie jest takie proste. Po tych zajęciach bardziej będą doceniać prace mam i babć w przygotowywanie posiłków. Będą tę mogli pomagać w domu w ich wykonaniu.
Ewa Witkowska

fot. Ewa Witkowska
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu 
 
Wynalazkarnia - eksperymenty naukowe i przyrodnicze podczas ferii zimowych PDF Drukuj Email

   W drugim tygodniu ferii zimowych w naszej szkole odbywały się zajęcia pod hasłem Wynalazkarnia - eksperymenty naukowe i przyrodnicze. 25 osobowa grupa poznawała i badała właściwości cieczy i gazów, budowała stację meteorologiczną oraz kapsułę czasu dla tajemniczego przybysza z Marsa. Ekipa naukowa pod przewodnictwem pani Izabeli Olszańskiej i Anny Andrukiewicz 23 stycznia 2019 r wybrała się do Centrum Przyrodniczego Keplera w Zielonej Górze aby poznać i zbadać zadziwiający świat owadów oraz tajniki nieba w Planetarium Wenus. Zajęcia były w całości finansowane przez Burmistrza Miasta Żary.
Anna Andrukiewicz i Izabela Olszańska


fot. Izabela Olszańska i Anna Andrukiewicz
 
1% podatku dla SP1 Żary PDF Drukuj Email

   Jeśli ktoś jeszcze nie wie, jak zagospodarować swój 1% podatku, prosimy o odpis!

Zebrane środki są przeznaczane na organizację:
  • zajęć pływania dla dzieci,
  • nauki języków obcych,
  • zajęć podczas ferii,
  • zakup atrakcji na festyny (zamki dmuchane, scena, zjeżdżalnie i inne),
  • rozbudowanie infrastruktur szkolnej (wiata, siłownia w plenerze, ścieżki edukacyjne, itp.),
  • modernizację i wyposażenie bazy szkoły.

   Przekazanie 1% podatku to najprostszy sposób pomocy organizacjom pożytku publicznego. Zebrane środki w całości zostaną wykorzystane dla dobra uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach!
Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę! :-)
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

   7 lutego 2019 roku, w Sali Widowiskowej Luna odbył się Miejski Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W pierwszej grupie wiekowej kl. I-III wzięło udział 32 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice, laureatki Konkursu Szkolnego: Lilianna Kasprolewicz kl. 3a, Maja Płóciennik kl. 2a, Lena Frątczak kl. 2b, Lena Kozik kl. 2c. Uczniowie nasi zaprezentowali się na wysokim poziomie. Tytuł laureata uzyskała uczennica kl. 3a Lilianna Kasprolewicz, tym samym zakwalifikowała się do Przeglądu Rejonowego. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wiesława Półtorak

fot. Wiesława Półtorak
 
ZABAWY NA ŚNIEGU PDF Drukuj Email

   Nareszcie spadło dużo śniegu. Klasa 2a lekcję wychowania fizycznego spędziła na świeżym powietrzu. Dzieci lepiły bałwana, rzucały się śnieżkami, zjeżdżały z górki na sankach i zostawiały ślady na śniegu. Wszyscy uczniowie kończyli zajęcia w doskonałych nastrojach i z uśmiechem na twarzy. Oby pogoda nam dopisała jeszcze tej zimy i żebyśmy mogli powtórzyć takie zabawy.
Małgorzata Łukowska


fot. Małgorzata Łukowska
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 338