SP1 Aktualności niedziela, 15 grudnia 2019

 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8768510
Aktualności
Przedstawienie profilaktyczne PDF Drukuj Email

   „Palący problem Mai”– to tytuł przedstawienia profilaktycznego, który uczniowie klasy 5b przygotowali na XIV już przegląd zorganizowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach. Zgodnie z werdyktem jurorów otrzymaliśmy wyróżnienie i nagrody: nowoczesny radiomagnetofon, 3 książki o Harrym Potterze do szkolnej biblioteki oraz karton ciastek, którymi posilili się zdrożeni aktorzy po powrocie do szkoły, o czym z radością informuje Jolanta Kozińska, pani od polskiego.

fot. Jolanta Kozińska
 
Mikołajkowe zmagania sportowe PDF Drukuj Email

   Uczennica SP1 Dalila Bojańców zajęła II miejsce w otwartych mikołajkowych zawodach pływackich zorganizowanych 7 grudnia br. na pływalni "Wodnik" przez Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Wypoczynku w Żarach.

   W piłce nożnej chłopcy i dziewczęta różnych kategorii wiekowych uczestniczyli w podobnych mikołajkowych zmaganiach 5 i 6 grudnia, rozegranych w hali sportowej "Promień". W kategorii najmłodszej (7-9 lat) i średniej (10-12) zajęliśmy III miejsce, wśród młodzieży (13-15) II miejsce.

Gratulacje za świetną postawę młodych sportowców!
Rajmund Kondratowicz
fot. Rajmund Kondratowicz
 
Warsztaty językowe PDF Drukuj Email

   2-6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy językowej 5B wraz z nauczycielami języków obcych i opiekunem z grona rodziców, wzięli udział w warsztatach językowych przygotowanych przez wolontariuszy z Kolumbii, Indonezji, Azerbejdżanu, Meksyku, Tajwanu i wielu innych narodowości. W trakcie warsztatów uczniowie doskonalili język angielski, uczyli się kultury innych krajów, przygotowywali scenki językowe, brali udział w dyskusjach, a przy okazji zwiedzili piękną okolice Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka. Podczas 5- dniowych warsztatów językowych rozwijały się w nich również zdolności liderskie - leadership, oraz współpracy grupowej - team work. Podczas całodniowych czynności projektowych nie zabrakło również dobrej zabawy w trakcie której wszyscy uczyli przełamywać w sobie bariery językowe przygotowując śmieszne i ciekawe scenki. Warsztaty Euroweek w Dlugopolu Dolnym na długo zostaną w naszej pamięci jako kreatywna forma sprawdzenia i udoskonalenia swoich umiejętności językowych poza szkolna ławką.
Anita Domańska


fot. Aniata Domańska
 
Występ klasy 2c w Lunie PDF Drukuj Email

   26 listopada kl. 2c brała wzięła udział w VI Integracyjnym Przeglądzie Teatrów. Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu pt. "Strażnicy Przyrody". Za reprezentowanie SP1 otrzymaliśmy piekna Statuetkę i wielki kosz słodyczy.
Wychowawca
Irena Wiacekfot Honorata Kryszewska i Irena Wiącek
 
I miejsce w Międzyregionalnym Konkursie Altówkowo-Wiolonczelowym PDF Drukuj Email

   Amelka Konieczna z klasy 2a zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę specjalną za wyjątkowe wrażenia artystyczne na Międzyregionalnym Konkursie Altówkowo-Wiolonczelowym w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim (2 grudnia 2019 r.). Gratulacje! :-)fot. Robert Konieczny
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 389