SP1 Aktualności niedziela, 19 listopada 2017
 

BIP SP1 Żary
 
Logo Librus
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy

album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo Etwinning
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń
Logo SU SP1 Żary
Aktualności Samorządu Uczniowskiego
logo FAR
Odsłon : 7059991
Aktualności
Międzynarodowy projekt z języka angielskiego PDF Drukuj Email
„FLAT STANLEY – WELCOME TO POLAND” (część 2)

   W październiku do naszej szkoły dotarły przesyłki w ramach międzynarodowego projektu Flat Stanley z Theodore Roosevelt Elementary School (w stanie Kansas, USA) oraz z Born Jesus Internacional Aldeia (Brazylia).

   Naszym zadaniem było przedstawienie relacji z pobytu płaskich bohaterów zza Oceanu. Uczniowie nie tylko mieli okazję poznać ich na lekcji, ale również zabrali ich na wycieczkę po naszym mieście. Na koniec wizyty w naszej szkole przygotowaliśmy pamiętnik z podróży.

Pamiętnik z pobytu w Żarach:Karolina Wojtiukfot. Karolina Wojtiuk
 
POLSKO-GRECKA WYMIANA POCZTÓWEK PDF Drukuj Email

   Pod koniec października klasa 6c otrzymała piękne pocztówki z Saloników - miasta położonego w północnej części Grecji. Napisali do nich uczniowie z greckiej szkoły językowej Karakousi English School. Kartki pocztowe naszych szóstoklasistów są już wysłane! 
Karolina Wojtiuk


fot. Karolina Wojtiuk
 
Warsztaty pt. "Tworzymy książki" PDF Drukuj Email

   W dniach 20, 26, 27 i 30 października 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania warsztatowe realizowane z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zajęcia przeprowadzono dla uczniów z klasy 2a, 3d, 3c i 3f. Warsztaty stanowiły okazję do poznania całego cyklu tworzenia książki od pomysłu, poprzez kolejne etapy powstawania, aż do produktu finalnego. Podczas zajęć dzieci, pracując, tworzyły wspólną książkę do wiersza Marii Terlikowskiej pt. „Kolorowe koła”. Prace wszystkich uczestników będzie można zobaczyć w listopadzie na wystawie w holu szkoły.
Izabela Olszańska

fot. Izabela Olszańska
 
Wyróżnienie naszego projektu międzynarodowego PDF Drukuj Email

   To już kolejny projekt współpracy międzynarodowej naszej szkoły, który został doceniony. Otrzymaliśmy prestiżową Odznakę Jakości programu międzynarodowej współpracy szkół eTwinning. Odznaczenie przyznawane jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji projektom o najwyższej jakości, które wyróżniają się innowacyjnością i są przykładem dobrej praktyki. Jesteśmy dumni i czekamy na kolejne sukcesy.
Izabela Mielniczek
autor i koordynator projektu

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu o naszej współpracy i rezultatach realizacji projektu.
 

Sc.nr.17 Botosani - Romania - disseminating from Dana on Vimeo. 
 
Współpraca międzynarodowa – wymiana maskotek PDF Drukuj Email

   Już piąty rok nasza szkoła bierze udział w wymianie maskotek z innymi szkołami z zagranicy. Naszą maskotką jest Żaruś, który podróżuje po Europie, odwiedzając tamtejsze placówki. W zeszłym roku szkolnym maskotka odwiedziła Wielką Brytanię, Hiszpanię, Ukrainę, Chorwację i Finlandię. W tym czasie na lekcjach języka angielskiego towarzyszyły nam maskotki z tych krajów.
   W tym roku również wysłaliśmy Żarusia. Maskotka już wyruszyła w podróż do Francji. Obecnie bierzemy udział w projekcie ze szkołami w Hiszpanii, Francji, Ukrainie, Bułgarii i Turcji. Nie możemy się doczekać pluszaków z tych krajów!
Izabela Mielniczek
nauczycielka języka angielskiego

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 263