SP1 Aktualności czwartek, 24 października 2019

 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8599586
Aktualności
W zdrowym ciele zdrowy, duch PDF Drukuj Email

   W ramach promowania zdrowego stylu życia pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy, duch". Uczniowie mogli samodzielnie wykonać soki owocowo-warzywne, sałatkę owocowa i koreczki z owoców. Wcześniej dzieci tworzyły plakaty i hasła dot zdrowego stylu życia. Wszystkim życzymy dużo, dużo zdrowia!
Aleksandra Witkowska


fot. Aleksandra Witkowska
 
klas 6A, 6C oraz 6E odwiedziły skansen w Ochli PDF Drukuj Email

   17 października 2019 r. uczniowie klas 6A, 6C oraz 6E wraz z opiekunami wybrali się na integracyjną wycieczkę. Odwiedzili skansen w Ochli, poznali historię tkactwa i sami mogli spróbować swoich sił tkając pamiątkowe opaski z włóczki. Uczestniczyli również w warsztatach "Niesamowita Chemia" w Centrum Nauki Kaplera. Dodatkowo mogliśmy zobaczyć wybuchające wulkany, znikające plamy i świecące w ciemności substancje.
Aneta Górniak


fot. Aneta Górniak
 
Wycieczka klay 2a i 2c do Biblioteki Miejskiej w Żarach PDF Drukuj Email

   17 października odbyły się wycieczki klas 2a i 2c do Biblioteki Miejskiej w Żarach. Uczniowie poznali działy biblioteki, czytali ulubione książki, uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez panią bibliotekarkę z działu dla dzieci. Każdy kto zechce zapisać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach musi przyjść z rodzicem i okazać dowód tożsamości. Zachęcamy do odwiedzin żarskiej biblioteki, która dysponuje większym księgozbiorem, na jeden miesiąc można wypożyczyć aż 6 książek. MBP realizuje projekt przeznaczony dla dzieci w przedziale wiekowym 3-6 lat "Książka na start" - wszystkie zapisane do biblioteki dzieci w wieku 3-6 lat otrzymują książkę w prezencie. "Biblioteka ważnym miejscem dla człowieka"....
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Fedorowicz - Nalaskowska
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

   Do grona czytelników biblioteki szkolnej 14 października 2019r. dołączyła klasa 1c, natomiast 21 października klasa 1b, jeszcze wcześniej klasa 1a. Uczniowie posiadają już własne konta biblioteczne i mogą samodzielnie dokonywać wyboru wypożyczeń. Na jeden miesiąc można wypożyczyć 3 książki. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej", który polega na wykonaniu ilustracji dowolną techniką plastyczną do wypożyczonej i przeczytanej książki. Prace zbieramy do 25 listopada. Pięknie dziękujemy uczniom z klasy 7b, którzy pomogli w przeprowadzeniu uroczystości pasowania: Bartkowi Matyjas, Martynie Bieniek, Dawidowi Szczygieł, Klaudii Stańczyk, Ninie Mandziej, Emilii Kalkowskiej, Mai Harasim oraz Milenie Węgrzyn z klasy 5c.
Anna Andrukiewicz, Małgorzata Fedorowicz-Nalaskowska


fot. Anna Andrukiewicz
 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

   Jak co roku klasy 1 - 3 wzięły udział w akcji Sprzątanie Świata.W tym roku sprzątaliśmy GO 9 października. Światu całego nie daliśmy rady posprzątać, ale teren szkolny i wokół szkoły tak! Wszyscy uczniowie wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci z zapałem przystąpili do szukania ŚMIECI.Panie też aktywnie brały udział w tej akcji! Teren posprzątaliśmy i z poczuciem dobrze spełnionego zadania wróciliśmy do klas zdobywać wiedzę.
Ewa Witkowska
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 376