SP1 Aktualności czwartek, 13 grudnia 2018
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR
Odsłon : 7669997
Aktualności
Jesienna logopedia PDF Drukuj Email   Od września do listopada odbywały się zajęcia logopedyczne o tematyce jesiennej. Ćwiczono narządy artykulacyjne: język, wargi, podniebienie, policzki, stosowano ćwiczenia oddechowe, słuchowe, fonacyjne i artykulacyjne. Towarzyszyły temu jesienne opowiadania i wierszyki. Ćwiczono słuchową analizę i syntezę wyrazów, wyodrębnianie głosek w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, sylabizowanie, głoskowanie, wyszukiwanie rymów. Było słuchanie i odgadywanie dźwięków oraz ćwiczenia na rytmiczność. Doskonalono wymowę samogłosek, głosek syczących (s, z, c, dz), szumiących (sz, ż, cz, dż) oraz k, g, t, d i mowę bezdźwięczną. Stosowano różnego rodzaju pomoce logopedyczne (gry, układanki, rozsypanki, zegary i suwaki logopedyczne, materiał wyrazowo-obrazkowy, teksty itp.).Zajęcia przeplatane były ćwiczeniami kinezjologicznymi i lewopółkulowymi: układanie szeregów, sekwencji, analogii, odwzorowywanie, ćwiczenie motoryki itd. Było wesoło i zabawnie.
Zapraszamy na zajęcia rodziców i nauczycieli!
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch
 
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach PDF Drukuj Email

   Dnia 6.12.2018 r. w Domu Kultury w Lubsku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: pierwsza to dzieci do lat 12 i druga to młodzież do lat 15. Nasi uczniowie w kategorii Igrzyska Dzieci do lat 12 osiągnęli ogromny sukces zdobywając III miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Maria Bodnar, Filip Kozik, Błażej Dziewiński, Olaf Harasim. Drużyna otrzymała puchar i dyplom za zajęcie III miejsca, a zawodnicy medale. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Izabela Olszańska


fot. Izabela Olszańska
 
Szkolny Turniej Szachowy PDF Drukuj Email

W listopadzie odbył się Szkolny Turniej Szachowy.
Do rozgrywek zgłosiło się 18 miłośników szachów z naszej szkoły.

W kategorii wiekowej do lat 12:

I   miejsce zajęła Maria Bodnar
II  miejsce zajął Filip Kozik
III miejsce zajął Błażej Dziewiński
IV miejsce zajął Olaf Harasim


W kategorii wiekowej do lat 15:

I   miejsce zajął Paweł Stankiewicz
II  miejsce zajął Marek Świerczyński
III miejsce zajął Marcin Szymański
IV miejsce zajęła Sandra Niezgoda


Wyróżnieni uczniowie reprezentować będą naszą szkołę w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach w Lubsku. Wszystkim uczestnikom turnieju życzę dalszych sukcesów.
Izabela Olszańska


fot. Izabela Olszańska
 
Kreatywne prezenty PDF Drukuj Email

   Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i pod choinką leżą wspaniałe prezenty. Powstało więc pytanie, jakie prezenty uważamy za kreatywne. Te które przyniósł Gwiazdor czy te, które może zrobiliśmy sam… Jeżeli otrzymaliście coś kreatywnego od Gwiazdora, napiszcie do nas i zróbcie zdjęcie. Po Świętach przedstawimy zaskakujące i wymarzone prezenty. A oto kilka propozycji: piękne bombki, strój koziorożca, gwiazdka zrobiona na szydełku. Może Gwiazdor coś wybierze dla Was.
Czekamy
Elżbieta Jusińska
Marta Durys

fot. Elżbieta Jusińska


Mikołaj 2018


 
fot. Piotr Pałac


Świetlicowe zabawy z Mikołajem


 
 
fot. Katarzyna Sygutowskafot. Patrycja Dudkiewicz
 
Sukces Mileny Wójtowicz PDF Drukuj Email

   Uczennica z klasy 7a Milena Wójtowicz zajęła III miejsce w I Konkursie Altówkowo-Wioloczelowym Radosnego Muzykowania, który odbył się 29 listopada 2018 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Krośnie Odrzańskim.
Serdecznie gratulujemy!
Agnieszka Mierzejewska 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 329