SP1 Aktualności niedziela, 16 czerwca 2019
 

 
Logo Librus
 


Szkoła kreatywnego myślenia i działania
Logo Etwinning
Od grosika do złotówki
Ekologia
E K O L O G I A
Dobra Szkoła
Międzyszkolny Konkurs Filmowy
album fotograficzny klasy 1a
EnglishBlog
Logo wf z klasą
Zapraszamy
na naszego bloga
 szkoła promująca zdrowie
Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń


ŚWIETLICA
logo FAR

 
Odsłon : 8191045
Aktualności
Happening - Stop używkom PDF Drukuj Email

   Dnia 6 czerwca kl1B i kl.1C wzięły udział w Happeningu pod hasłem Stop używkom.Organizatorem imprezy programu profilaktycznego był Urząd Miasta.Impreza rozpoczęła się przed Ratuszem Miasta, pokazem strojów, okrzykami i hasłami na plakatach, następnie odbyła się prezentacja wszystkich szkół deptakiem miasta. Całość uświetnił występ akrobatyczny uczniów. Podsumowaniem imprezy były piękne albumowe książki i dyplom, jakie otrzymaliśmy dla szkoły.
Irena Wiącek, Ewa Witkowska

fot. Irena Wiącek
 
Pyry, bejmy, bimba, kociamber, klapiok, tej! - wycieczka do Poznania PDF Drukuj Email

   13 czerwca klasy 4a, 6b, 6c oraz 7b wraz z wychowawcami wybrały się do stolicy Wielkopolski – Poznania. Odwiedziliśmy stadion INEA, na którym odbyły się rozgrywki EURO 2012 i dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat poznańskiej drużyny piłkarskiej Lech Poznań. Następnie wybraliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania na warsztaty z pieczenia Rogali Świętomarcińskich, a także poznaliśmy bliżej historię Poznania oraz gwarę poznańską. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat czeladnika :-) Ostatnim punktem wycieczki była interaktywna wystawa w Skoda Auto Lab, gdzie doświadczyliśmy typowe sytuacje drogowe na symulatorach (w tym dachowania) oraz uczestniczyliśmy w ciekawych prelekcjach na temat bezpieczeństwa na drodze.
Katarzyna Maciejak
Bożena Masłowska
Edyta Pawlus
Karolina Wojtiuk
fot. K. Maciejak
 
Wycieczka szkolna do Krakowa PDF Drukuj Email

   3-5 czerwca uczniowie z klasy 6c, 7a, 7c, 8a, 8b i 8d zwiedzali Kraków i okolice. W programie była m.in.: wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym, kopalni soli w Wieliczce oraz oczywiście piękne miasto Kraków :-)
Agnieszka Mierzejewska
Edyta Pawlus
Sławomir Pawłowicz


fot. A. Mierzejewska
 
Sukces Mileny w konkursie skrzypcowo-altówkowym PDF Drukuj Email

   Milena zdobyła drugie miejsce (pierwszego miejsca nie przyznano). Zdobyła Nagrodę dla najlepszego uczestnika konkursu oraz Nagrodę specjalną.
Sławomir Wójtowicz


fot. Sławomir Wójtowicz
 
Wycieczka klasy 5B, 5D i 6A do Torunia, Bydgoszczy i Inowrocławia PDF Drukuj Email

   W dniach 27.05.-29.05.2019r. uczniowie klas 5B, 5D i 6A pojechali na wycieczkę do Torunia. Była to pełna wrażeń wyprawa, która rozpoczęła się wczesną pobudką . Na podbój pięknych, polskich miast wyruszyliśmy o 7.00 rano. W drodze do Torunia odwiedziliśmy tężnie solankowe w Inowrocławiu, które znajdują się na terenie uroczego, zielonego i bogatego w różnorodną roślinność Parku Zdrojowego. Spacer po jego terenie wzbogacony pysznymi lodami to była dla wszystkich uczestników chwilą wytchnienia i orzeźwienia.

   W Toruniu zwiedziliśmy Stare Miasto i Nowe Miasto, Ratusz, pomnik Kopernika i dom Kopernika, Dwór Artusa, Katedrę św. Janów, deptak, Bramy Klasztorną i Mostową, Krzywą Wieżę oraz Ruiny Zamku Krzyżackiego. Odwiedziliśmy także Muzeum Piernika i upiekliśmy własne pierniki. Byliśmy w jednym z najnowocześniejszych planetariów w Polsce. Niezwykły seans przy muzyce pod „sklepieniem niebieskim” zabrał nas w niesamowitą podróż po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami. Na długo pozostanie też w naszej pamięci wieczorny spacer po Toruniu i odpoczynek przy pięknych fontannach multimedialnych. Pięknie oświetlony Toruń naprawdę robi wrażenie. Niezwykłą atrakcją dla nas była też wizyta w Pracowni Alchemika, gdzie podzieleni na mniejsze zespoły i dobrani w parach eksperymentowaliśmy pod okiem specjalistów. To było dla wszystkich ogromne przeżycie, dzięki któremu zgłębiliśmy tajniki chemii.

   W drodze powrotnej pojechaliśmy do Bydgoszczy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu statkiem wokół Wyspy Młyńskiej. Następnie spacerowaliśmy z przewodnikiem po urokliwych zakątkach miasta. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Muzeum Mydła i Historii Brudu, w którym każdy zaprojektował i samodzielnie wykonał swoje własne mydło. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

   Już nie możemy doczekać się następnego wyjazdu.
Izabela Mielniczek
Iwona Szczuka
Barbara Mantyk

Fotorelacja:

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 363