SP1 Aktualności sobota, 26 września 2020
START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START


Aktualności
Sportowe osiągniecia PDF Drukuj Email

Osiągniecia ucznia klasy 3d w tenisie

   Zajęcie II miejsca na podium w turnieju tenisowym Mistrzostwa Województwa Lubuskiego "Młodzi lubuscy tenisiści 2020". Kolejne osiągnięcie w tym sezonie to II miejsce w turnieju "Młodzieżowe Mistrzostwa Zielonej Góry". Oraz zdobyty trzeci już puchar, medal oraz II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tenisowym Babolat Eximport Cup Żary 2020.
Ewa Siatkowska
   Michał Bodnar uczeń klasy 2b zajął 1 miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Juniorek i Juniorów w szachach.
Aleksander Stachów


fot. Aleksander Stachów

   Agata Olech uczennica klasy 2a zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim wyścigu kolarskim o Puchar Wojta Gminy Złotoryja kat. Wiekowa 5-8 lat.
Aleksander Stachów

fot. Aleksander Stachów


   23 września odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe. W piłkarskim turnieju chłopców z klas 7-8 drużyna SP1 zajęła drugie miejsce ulegając w finalnym meczu zwycięzcom turnieju zaledwie 1:2. Gratulacje za walkę do końca!
Rajmund Kondratowicz


fot. Rajmund Kondratowicz


 
Sprzątanie świata 2020 PDF Drukuj Email

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach wraz z rodzicami spotkali się w sobotnie popołudnie w parku przy ul. Paderewskiego/Czerwonego Krzyża, aby wspólnie zrobić coś dobrego dla Ziemi. Wszystkim zaangażowanym w akcje serdecznie dziękujemy, a szczególnie pani Anecie Grabowskiej kierownik od spraw zieleni miejskiej w Żarach.
Wychowawcy świetlicy
 
   Dnia 17 września klasa 3d uczestniczyła w akcji sprzątania świata. Dzieci zabezpieczone w rękawice i worki pięknie wysprzątały teren zielony wkoło szkoły. Dbamy o naszą ziemię i chcemy by była piękna i czysta.
Ewa Siatkowska

fot. Ewa Siatkowska

   Uczniowie klasy 1a wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Dzieci sprzątaly teren wokół szkoły. Po skończonej pracy miło im było bawić się na czystym placu zabaw.
Halina Kulbida-Pietrzak

fot. Halina Kulbida-Pietrzak
   Klasa 1b - sprzata świat.
Wioletta Bas
fot. Wioletta Bas
 
15 września Międzynarodowy Dzień Kropki PDF Drukuj Email

   Uczniowie z klasy 2a uczcili Święto Kropki w niezwykły i ciekawy sposób. Zadaniem dla chętnych uczniów było „wyczarowanie” z różnych składników smacznej i zdrowej przekąski lub dania na kolację - oczywiście z KROPEK. Można było zaangażować całą rodzinę. Uczniowie mieli również opisać lub opowiedzieć jakich składników użyli i w jaki sposób pracowali. A oto twórcze dzieła Młodych Mistrzów Kuchni.
Monika Majerska

przepis na zupę na okrągło 
W poszukiwaniu rzeczowników PDF Drukuj Email

   W poszukiwaniu rzeczowników. Dzisiaj klasa 3d wykonała plakaty. Dzieci w różnych czasopismach wyszukiwały ilustracji będących nazwami osób, rzeczy, zwierząt i roślin. Była twórczość, zabawa i nauka.
Ewa Siatkowska

fot. Ewa Siatkowska
 
Życzenia na nowy rok szkolny PDF Drukuj Email

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 411